Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti nagy terjedel...

Egyetemisták! Ti nagy terjedelmű anyagokat hangosan vagy magatokban tanultok? Mi a tanulási technikátok?

Figyelt kérdés

Nekem még általános iskolás koromban ragadt rám, hogy hangosan tanuljak legfőképpen a szüleim javaslatára így legalább azt is tudták ellenőrizni a konyhából, hogy tanulok-e vagy sem. :)

Viszont az egyetemen már úgy érzem, hogy nem annyira hatásos, főleg, hogy picit beszédhibás is vagyok így néha zavar is a saját hangom. De ha magamban olvasok, akkor pedig ellankad a figyelmem és ha nincs tökéletes csend, akkor nem is tudok koncentrálni. Ti hogyan szoktatok tanulni, mondjuk egy 6-10 oldalas anyagrészt milyen lépésekkel vesztek át és tanultok meg? Köszi a válaszokat.



2019. dec. 26. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Én így csinálom: Írok egy jegyzetet (órán jegyzetelek, viszont az így készült jegyzet nem szép, nem logikus, nem olvasható, nem rendszerezett és ezt átírom szépen, rendszerezve, az olvasmányokkal kiegészítve), be is szoktam jelölgetni magamnak színes tollakkal/filcekkel, majd másolok... magyarul egy anyagrészt felbontok kisebb részekre (ahogyan logikus, amik összetartoznak) és azt írom, írom, írom újra és újra, amíg már nem megy fejből. Én így szoktam tanulni, nekem ez vált be a legjobban. Hangosan nem szeretem, nagyjából azon okokból, amit te is írtál és nekem fárasztóbb is, nem is marad meg annyira. Viszont az olvasás sem a leghatékonyabb számomra és nekem is nagyon könnyen elkalandozik a figyelmem, elálmosodom stb. Az írás viszont aktívabb, ott jobban oda tudok rá figyelni, fenn is tudom tartani a koncentrációmat és meg is jegyzem egész jól.
2019. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát 6-10 oldalt leginkább egy fél óra alatt max. egyszer elolvasom, kiírom azokat a szavakat/részeket, amiket nehezebben jegyzek meg, később vissza tudom nézni, ez vált be főként. De ennél többre általában nincs is idő, mert ugye nem 6-10 oldalból készülsz fel egy vizsgára hanem minimum 200-ból, de van, hogy van az 1000 is.
2019. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, milyen anyagról van szó. Amikor orvosira jártam, háromszor figyelmesen átolvastan az anyagot (némát), utána ült minden. Most matek szakon teljesen más, anyagrésztől függően van, hogy fél napot ülök 10 oldal felett, de van, hogy egész tempósan tudok haladni. A lényeg, hogy JÓL meg kell érteni, utána lehet példákat megoldani (lehetőleg nemcsak számolási, hanem bizonyítási feladatokat), akkor OK lesz. Szóval általános recept szerintem nincsen, nagyon függ attól, hogy milyen személyiség vagy és mit tanulsz.
2019. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha hangosan tanulsz, akkor 99% hogy rossz a tanulási technikád. Az egyetlen talán a jogász szak, ahol ez eredményre vezet. Máshol az anyagot megérteni, átlátni, rendszerben látni kell megtanulni, és csak a tényadatokat memorizálni.


Amit én csinálok, hogy kiemelő filccel kihúzom a lényeget de úgy, hogy a kiemelt részek ismét értelmes mondatokká álljanak össze. Ez egyszerre segíti a megértést és a memorizálást, mivel aktív alkotó munka.


Hatékony, de nagyon lassú módszer a jegyzetelés is.

2019. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Én arra már rájöttem, hogy totál felesleges jegyzetelnem, mert számomra csak időpocsékolás, nem segít a tananyag könnyebb elsajátításában. Nekem egyszerűbb, ha kihúzom a lényeget a könyvben, és bekezdésenként haladva elolvasom magamban, utána pedig visszamondom, amire emlékszem. Én visszamondásnál szoktam hangosan beszélni, mutogatni, mintha csak szóbeli vizsgán magyaráznék. Kérdéseket is fel szoktam tenni magamnak, ezzel is gyakorolok, milyen kérdések várhatóak majd a vizsgán.

Ami fontos, hogy ne legyenek fekete lyukak a témában. Tehát ha olyan kifejezés, amit nem értesz, akkor nézz utána Google segítségével. Ha van, akkor kiegészítésként nézz képeket, videókat az adott témáról.

2019. dec. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Olvasni magamban szoktam, visszamondani/magyarázni hangosan.
2019. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Én elolvasom az anyagot és oldlanként kérdéseket írok ki a fontosabb dolgokról. Utána végigmegyek a kérdéseken és megpróbálok rájuk válaszolni fejből. Ez nagyon hatásos nekem, mert így egyből látom, hogy mit nem értettem meg az anyagból. Ezzel a módszerrel még nem kaptam 4-esnél rosszabbat vizsgán.
2019. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a jegyzetelés jött be nagyon. Ha olvasni kell, akkor is készítek jegyzetet, akármilyen töltelék tantárgyról van szó. Az órai jegyzetet pedig átírom, mert előadásokon nagyon gyorsan mondják és csak csúnyán tudom leírni. Otthon ezeket átírom és kiegészítem, ha például ismeretlen szó van, akkor annak odaírom a jelentését, stb.

Ha pedig nyomtatott anyagom van, akkor kizárólag piros tollal aláhúzott részek maradnak meg (nem tudom miért pont piros 😂). Itt is jegyzetelek magamnak ha nem tudom egy szót, vagy mini folyamatábrát biggyesztek oda magamnak.

Illetve ha nagyon arra megy a téma, hogy definíciók kellenek, akkor tanulókártyákat csinálok. Néha szoktam mind-mapet is csinálni, ezt is hasznosnak tartom 🙂.

Amúgy nekem is az a problémám, hogy otthon teljes csendnek kell lenni, de a könyvtárban elviselem az alapzajt (könyvcsukás, székbehúzás, toll sistereg a papíron).

Az hogy neked milyen módszer válik be, ki kell kísérletezned. Nem egy egyszerű folyamat, de ha megtalálod, onnantól kezdve nagyon hatékony leszel 🙂.

2019. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rengeteget kell írni, jegyzetelni, gyakorolni, különben pl a mindenféle kapcsolások nem maradnak meg az ember fejében.

F

2019. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!