Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre járok, szakváltáson...

Egyetemre járok, szakváltáson gondolkodom, milyen ez a másik szak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az ELTE TTK-ra vettek fel, matek-biosz tanári képzésre, de félő, hogy csúnyán pofára esem. Szeretek felkészülni az ilyen esetekre, ezért ha tényleg nem sikerül, szeretnék Földtudományi Bsc-re átmenni, és paleontológiát tanulni. Valaki tudna nekem egy kis "tájékoztatót" adni erről a szakról (elhelyezkedés, fizetés, stb.)?

19 F



2019. dec. 27. 21:18
 1/5 anonim válasza:
17%
Ha fingod sincs hogy mi az a szak amit szeretnél felvenni akkor nem csodálom hogy a matek-biosz nem sikerül.
2019. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Én is ezért mentem, aztán meggondoltam magam és nem jártam tovább.


A lényeg az, hogy az elején nem tudsz paleontológiát tanulni. Az elején rengeteg alapozó tárgy van, ami nem lenne baj, de olyasmit is végig kell ülni, mint meteorológia, kozmikus fizika, ásványtan stb. A fizika nagyon kemény és tömény, és azzal nagyon szigorúak.

A paleontológiával jó ha harmadévben elkezdhetsz "foglalkozni" tárgyak szintjén. Nekem nem érte meg, mert rengeteg olyasmiről volt szó, ami nem érdekelt.

Ha a matek miatt esnél pofára, akkor a földtudományon is pofára fogsz esni vele, mert ugye fizika matek nélkül elképzelhetetlen.


A magyar paleontológiai ásatáson ha jól tudom dolgoznak biológusok is. Tehát ha esetleg náluk szeretnél elhelyezkedni, akkor mehetsz esetleg biosz szakra is és ott ügyeskedhetnél zoológiával vagy evolúció biológiával. Lehet nem paleontológus leszel, de attól még dolgozhatsz azon a területen és talán több olyan dolgot tanulsz közben, ami érdekel. (Habár erről nem sokat írtál.)


De geológusként (amiből ugye a paleontológia is kinő) számíts arra, hogy sokat kell terepen lenned, sárban, agyagos, tapadós földben, tűző napon, lelkesen tisztítani a kövület morzsákat, ami az esetek kis részében olyan látványos, mint a múzeumokban kiállított replikák (pl. a diplodocus a londoni természettörténetiben). És akkor ez még csak a paleontológia része. A geológia összes alapozásán végig kell majd menned, erre ugyanúgy számíts rengeteg szabadidőt a természetben, amikor ásványokat és kőzeteket gyűjtesz, mindet tudnod kell azonosítani, stb.

A lényeg, hogy akkor menj paleontológiára ha tényleg szeretsz a természetben járni, kutatni (és most nem erdei sétára kell gondolni) és nem zavar, hogy tiszta retek leszel a végére, saját izzadságodban fogsz fürdeni és port fogsz pisilni.


Persze bioszra is érvényes ugyanez.

2019. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

*Ja egyébként az lemaradt, hogy még mindig szép szakmának tartom. Viszont kitartást igényel, nagyon elhivatottnak kell lenni hozzá, már-már őrült fanatikusnak lenni. Bennem ez nem volt meg.

Mérlegelj, hogy te milyen vagy, hogyan bírnád. A magyar ásatás tudtommal nyáron látogatható. Menj el egyszer és nézd meg...igaz nem a teljes kép, de valamilyen ízelítőt kapsz, hogy hogyan kell elképzelned magad majd xy év múlva.

És nézegesd a tárgyakat. Ha nem megy matek, fizika, kémia, akkor sürgősen keress egy tanárt, aki korrepetál a gimis anyagból, hogy ott már ne legyen gond, amikor továbbléptek.

2019. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az se mindegy hogy ki fogja ezt fizetni?


20 évig még Orbán kormány lesz és január 1-től begyalulnak minden "haszontalan" kutatást. Szerintem totális öngyilkosság a paleontológia jelenleg. Ha csak nem vagy a felettébb említett elhivatott...


...de akkor nem lehet szarakodni. 5-10-20 év múlva is ugyan úgy reszketve kell izgulnod tíz óra ásás után egy csont miatt.

2019. dec. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...és persze tudatosan legyen a külföld a cél.
2019. dec. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!