Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debrecenben körülbelül mennyi...

Debrecenben körülbelül mennyi egy egyetemista kiadása, ha koliban lakik?

Figyelt kérdés
Nyilván a kollégiumnak az árát leszámítva, hiszen az alap. Mikre, és kb. mennyit kell költeni egy egyetemistának?

2020. jan. 1. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Konkrét összeget nem tudok, de úgy készülj, hogy általában Debrecen nem az olcsóságáról híres!

Jó az infrastruktúra, csak drága. Rengeteg étterem, kajálási lehetőség van - de nem olcsó.

2020. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első félévben megy el a legtöbb. A gólyatábor sokba kerül, de megéri mondjuk.

Az első pár hétben simán elment nekem hetente egy 20ezres, hogy mire azt nemtudom.. de utána már jobban odafigyeltem és hát olyan 7 ezerből ki lehet jönni hetente kaját tekintve.

Hogy mire és mennyit egy kolis egyetemistának..

Amire altalaban alap havonta az a vonatbérlet és a villamosbérlet. Nekem 8k a vonat, es 4k a villamosberlet mindenkinek. Ez amugy kombinalt berlet buszra is jo meg villamosra is.

Igazából a kolidíjon, az utazási költségen és a kaján nem kell költened semmi másra. Szabadon hasznalhatsz könyvtárakat minden intézetben, és kölcsönözhetsz, egy könyv 5 hónapig maradhat nalad. Ha viszont szeretsz kihuzogatni, akkor fenymasoltathatsz konyveket, max még erre megy el 2500-5000ft konyvenként de nem kell tul sok, a legtobb tanarnak eleg az orai jegyzet

2020. jan. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

* kaján kívül


Amúgy nemkell ott étteremben enned, tudsz főzni magadnak koliban, és a nagyerdei étterem pl 1000 ftert ad neked napi ebedet. Teljesen jol ki lehet jonni. De ha masra vagysz, aldi, penny, spar, coop. Minden rendelkezesre all, a coopok eleg dragak helyenkent, de a tobbi atlagos.

2020. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy meg kell pályázni mindenfele ösztöndíjat amit csak tudsz. És masodik felevtol mar konnyebb dolgod lesz tanulmányi öszzöndíjjal ha mindent beleadsz és jó átlagot érsz el
2020. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából rajtad és a szüleiden áll, hogy mennyi kiadásod lesz, javarészt. Nálunk legalábbis nem kell magára az egyetemre költeni, tehát könyv, ilyesmi, ha kell valami, ott az ingyen könyvtár.

Kaja. Van akinek nem számít a pénz és mindig étterembe megy kajálni, van aki az egyetem éttermébe, ami nem drága, de nem biztos, hogy be tudod illeszteni az órarendedbe, hogy kimenj kajálni ebédidőben. Van aki otthonról visz el egy egész hétre való főtt és egyéb kaját és nem is költ szinte semmit, van aki olyan koliban van, hogy tud magának főzni 1-2 naponta és akkor bármelyik boltban beszerezheted a hozzávalókat, az pont annyira fog kijönni, mint otthon.

Helyi közlekedésre sem kell mindenkinek költeni, ez ugye az egyetem és a koli távolságától függ. Távolságira nyilván. De ott sem kell feltétlen bérlet, ha nem jön ki olcsóbban.

2020. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!