Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megyírn...

Mennyi idő alatt lehet megyírni egy szakdolgozatot magyar irodalomból (alapképzés)?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy időben kiválasztottam a témát, bár nehézkesen, mert ugye azt ajánlották, hogy "egyedi" témát válasszak. Aztán nagy gyorsan összekerestem cím szerint kapcsolódó szakirodalmakat és azóta áll az egész. Valahogy nem tudom elkezdeni. Ti hogyan álltatok neki? Először jegyzetet készítettetek az összes szakirodalomból, aztán írtátok meg. Vagy ahogy elolvastatok egy részt folymatosan írtatok? Egyszerűen nem tudom elképzelni a menetét. Már kezdek depresszióba esni, mert a konzulensem nem ad semmi segítséget. Senki sem tud nekem segíteni, én pedig egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Már azon godolkodom, hogy otthagyom az egyetemet... Egyébként májusban kell leadni a szakdolgozatot. Addig még sikerülhet megírni?

2020. jan. 2. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem neki a szakdolgozatnak, hogy először írtam egy részletes vázlatot (az egészről) majd a vázlatpontok alà odaírtam amiről úgy gondoltam odavaló. Utólag persze kellett még variàlni. (Ez nem az egész művelet persze, csak azt írtam le ahogy elkezdtem.) (Nem magyar irodalom szak, hanem nyelvszak, de hátha segít.)
2020. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen témát választottál, de elsőként készíts vázlatot. Már a vázlatban készítsd elő a téma bemutatásának irányát, és a következőkben pedig e szerint haladj. Néha konzultálj a konzulenseddel. Májusig meg lehet írni.
2020. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!