Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nők, mir szólnátok egy olyan...

Nők, mir szólnátok egy olyan férfihez aki azt szeretné, hogy az iskolákban bevezessenek olyan órákat, ahol a lányok tanulnának varrni, vasalni és egyszerű házimunkákat elvégezni? Mondjuk, felkészülés az életre címszó alatt.

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Elárulok egy titkot: sok iskolában VAN ilyen, technika tantárgy néven.
2020. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
91%

Nagyon morcos lennék és nem azért mert ezek nem nagyon hasznos (sok egyéb iskolai tanulnivalónál hasznosabb) hanem mert a nőkre hegyezted ki. A férfi nem tanulhat meg túlélni? De komolyan és ha egyedül él csak rongyos gyűrött ingekben pólókban jár majd? Vagy haza viszi anyucihoz?

Amúgy támogatnám hogy az alap háztartási munkákat tanítsák általánosban.

2020. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezném, hogy miért gondolja, hogy erre a tudományra nincs szüksége a fiúknak is?

Amúgy igen, sokkal több értelme lenne, mint a rovarok összes rendjét és osztályát vagy a kovalens kötést vagy a feketekőszén lelőhelyeket tömni a nyomorultak fejébe.

2020. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
73%
Ki vagy te, Kovács Ákos?
2020. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
42%
Háztartástan néven fut. Fiúknak technika.
2020. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
11%

Nekem már 15 éve is volt ilyen, technika óra néven.

Kellene a mai lányoknak, akik egy nyakkendőt sem tudnak megkötni!!

Nekünk még a sulikertet is menni kellett kapálni... Az, hogy a mai lányoknak ezt miért nem tanítják, rejtély számomra.


29N

2020. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Van ilyen óra, nekünk legalább is volt (és azért olyan rég nem voltam iskolás). Tanultunk varrógéppel varrni, meg alapvető dolgokat megvarrni (pl. gombot visszavarrni), kötni, horgolni, háztartási praktikákat (pl. milyen folt mivel jön ki).

Én nőként ezeket hasznosnak tartom, hogy a gyerekek megtanulják, a fiúknak meg egy idő után külön lenne órája, ahol "fiúsabb" háztartási dolgokat tanulnának férfi oktatóktól (csak sajnos ilyen ma itt nálunk gyakorlatilag nincs).

2020. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
91%

Ezeket egy férfinak is tudnia kell. Vagy mindig anyu vagy a barátnő old meg mindent? nehogy már a vasalás meghaladja egy férfi képességeit. Eleve, egy értelmes családban a szülők ezt megtanítják a gyerekeinek. Felesleges azért bent tartani plusz órákra a gyerekeket, hogy alapvető dolgokat csináljanak.


Nálunk mindenkinek technika volt, és lány létemre sokkal magabiztosabban forgattam a kalapácsot, mint a tűt.


Egy ilyen férfin csak nevetni tudok.

2020. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában tanultunk horgolni, de a fiúk is! 😉
2020. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Nem tudom, a technika óra nálunk anno azért volt. (szerintem még most is van)
2020. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!