Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így is megpróbáljam az állator...

Így is megpróbáljam az állatorvosit?

Figyelt kérdés
Most úgy gondolom hogy nem mernék egy élő és érző állatot szétszabdalni még ha ezzel jót teszek neki se.Viszont a vértől nem irtózok és érdekel is az anatómia meg úgy az egész.Az esetleg lehetséges hogy a boncolás ok után megmérném csinálni és teljesen elmúlna, vagy inkább ne jelentkezzek?Esetleg ha felvesznek és ügy döntők egyszer hogy ez nekem nem fog menni váltok egyetemet.Nem jó a gondolkozásom?Persze a fizetőssé 100%hogy nem megyek mert lehet hogy a milliók kukába mennek a szerencsétlenségben miatt,de egy állami finanszírozású megpróbálnék. Mit gondoltok?

2020. jan. 3. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mint állatorvostan-hallgató írok. Ez a szak és ez a hivatás nem mindig a cuki állatkákról szól. Nekem a 2. évem után a nyári gyakorlatomon el kellett el kellett altatnom egy tehenet, mert nem tudtuk belőle kihúzni az iker borjakat.

Rengetegszer fogod azt látni, hogy nem tudod megmenteni az állatot. Valószínűleg hibázni is fogsz, amibe lehet, hogy bele is hal az állat.

Nem igazán szeretik az egyetemen azt, ha azért vagy csak ott, mert szereted az állatokat.

Jó páran mennek el amiatt, mert kegyetlen számukra ez a szakma.


Illetve én úgy gondolom, hogyha nagyon sok kétség van benned és van más szak, ami érdekel, akkor én a te helyedben gondolnék másokra is. Azzal, hogy te megpróbálod, majd otthagyod, mert mégsem tetszik (ahogy ezt sokan csinálják), valakitől a lehetőséget veszed el, hogy bekerüljön.

2020. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Lehet hogy emiatt utálni fog sok ember:de az érdekel a legkevésbé hogy elveszem mástól a helyet.

Már bocsi!

Igazából el tudom képzelni hogy milyen így az élete az állatorvosnak és nem okozna gondot az altatás sem hogy ha úgy jobb az állatnak.Csak attól félek hogy szerencsétlen elő állatot fel kell vagdosni(műtét).

2020. jan. 29. 16:09
 13/16 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kell. Eldöntöd, hogy akarsz e műteni vagy sem. Senki nem fog fegyvert fogni rád, hogy márpedig te szedd ki a kutya petefészkeit. Elmehetsz olyan helyre dolgozni ahol közlöd, hogy te nem műtesz.

Egyebként hozzá fogsz szokni a dologhoz.

Inkább akkor van gáz, ha egyaltalán nem mersz hozzanyúlni egy sérült/beteg kutyához, mert akkor meg sem tudod őt vizsgálni.

2020. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát az tényleg gáz lenne,de szerencsére nem így van.Azt nagyon is szeretném csinálni!Egyetemen lehet olyat csinálni hogy megmondom hogy én nem műtök?Boncolni még mernék is,mert annak már mindegy mert úgy is halott.
2020. febr. 6. 15:45
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, régi kérdés már, nem tudom, hogy megoldódott-e már a probléma, de ha még nem, akkor én nagyon tudom ajánlani az állatorvos tábort. Részt veszünk a rendelésen, látjuk a műtéteket, tanulunk is, nagyon hasznos tud lenni, főleg ha nem tudod pontosan eldönteni mi szeretnél lenni.
2021. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszt,nem tudtam erről😊
2021. febr. 10. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!