Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem tudok semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másodéves egyetemista vagyok. Sokat tanulok a vizsgákra, de a felkészülési időben és a vizsgák alatt azt érzem, hogy nem tudok semmit, nem jönnek elő az információk. Érdekes, hogy ez csak a történelem szakos tárgyaimmal kapcsolatos. Amint kijöttem vizsgáról, beugrik minden. De nem mondanám vizsgastressznek, mert tanulás közben is ezt érzem. Mintha megtanulnám és azonnal elfelejteném. Vagy elég furcsa, deperszonális tüneteim vannak, mintha nem is én lennék, aki tanul.

Van erre bármilyen megoldás?



2020. jan. 5. 17:20
 1/1 anonim válasza:

Megoldást sajnos nem tudok, de én is hasonló dolgokat tapasztalok magamon egy ideje, a deperszonális dolgot is beleértve. Nálam mondjuk a tanulás elkezdése és huzamosabb ideig tartó folytatása is problémás. Ülök az anyag fölött és nem értem, amit olvasok. Elvégeztem egy műszaki alap szakot, nem túl jó eredményekkel és több féléves csúszással. Közben azt éreztem és azóta is azt gondolom, sokkal jobban is képes lettem volna teljesíteni. Leginkább olyan tárgyakból voltak jó eredményeim, amikhez nem feltétlenül az anyagot kellett tudni, hanem fel lehetett készülni a vizsga fajtájára, esetleg a válaszok is megvoltak előre. Alapvetően egy elég komoly érzelmi traumával kezdtem meg az egyetemet, ami még évekig kísért, talán még most is. Emellett a gólyatáborban a felsőbb évesek beszámolói / állításai is igencsak elrettentettek. Azt mondogatta mindenki, hogy ezt meg ezt a tárgyat nem lehet teljesíteni, meg nem számít, tudod-e, a tanár úgyis megszivat. Ezek nekem elég mélyre mentek és kvázi nem is “engedtem magamnak”, hogy máshogy legyen. Van egy olyan speciális rossz képességem, hogy attól függően nehezítek meg egyes dolgokat magamnak, hogy más mennyire tartja őket nehéznek. Ott szivattam magamat, ahol tudtam. Most mester képzésen szenvedek. Középiskolában a töri nekem sem ment, azóta sem tudok évszámokat. Úgy érzem, mindent, amit valaha tudtam, elfelejtek. Mintha egy olyan dobozba “pakolnám a tudást”, aminek az alján még nagyobb lyuk van, mint a tetején. A legtöbb dolgot, amit elkezdtem, félbe is hagytam. Elég intelligensnek gondolom magam és mások is engem. Az online MENSA IQ teszten többször is 125 pont feletti eredményt értem el. Nagyon szorongó vagyok, szerintem ez az egyik oka, hogy ilyen koncentrációs nehézségeim vannak. Ha kapok egy feladatot pl. az egyetemen egy határidővel, egyből a gyomorgörcs jön rám, hiába van a határidő hónapokkal később. Gyűlölöm a nyilvános “szerepléseket”. Nagyon lassan olvasok, szerintem két kezemen meg tudnám számolni, hány könyvet olvastam végig. Nem szeretem az idegenekkel való találkozást, nagyon nehezen ismerkedem. Folyamatos megfelelési kényszerem van. Emellett a CoViD miatti bezártság, bár alapvetően nincs bajom vele, jócskán leépített.

Nem tudom, ezek közül tapasztalsz-e valamit magadon. Szerintem nekem diszleksziám van és figyelemzavarom, meg még ki tudja, mi. Kivizsgálva nem voltam, de elég drága lenne.

2021. febr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!