Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha vizsga...

Mit lehet csinálni, ha vizsga közben leblokkol az agyam?

Figyelt kérdés

Tegnap megtörtént, amitől legjobban féltem, egyszerűen nem jutott semmi eszembe szóbeli közben. Olyan üres voltam az agyam, semerre se tudtam gondolatban elindulni. Max. néha egyetlen szó villant be, de azt tudtam, hogy nem jó irány, de beragadt és az ürességen és azon az egy szón kívül semmi más nem jutott eszembe.

Hogy tudnám egy ilyen helyzetben kizökkenteni magam és normális gondolkodásra bírni?


2020. jan. 11. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggód túl. Csak lazán. Bemész és lesz ami lesz. Ennyi.
2020. jan. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj pár kulcsszót úgy megjegyezni, hogy ha álmodból felkeltenek vagy reng a föld, akkor is menjen.

Minden tételhez ha tudsz 10 ilyet, arra valahogy csak fel tudsz fűzni egy vázat, a többiben meg ha a tanár egy picit segít, át tudsz lendülni a holtponton.

2020. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Magamhoz képest nagyon laza voltam :D Én úgy szoktam érezni, hogy lazán veszem, simán elmegyek kutyát sétáltatni előtte, beszélgetek másokkal....de ha ott vagyok a vizsgahelyzetben pánik nélkül blokkol le az agyam. Így tudom elképzelni, ha valaki meditálás közben ki tudja a gondolatait kapcsolni :D


Mindenhez írtam valamennyit. Az első tételnél meg is volt a váz, de utána nem jutott eszembe, hogy okés, de hogy a fenébe alakul ez ki (kb egy mondat kellett volna). Utána a vizsgáztató is rákérdezett, hogy ezt a részét fejtsem ki :/

Másik tételnél meg elnéztem és rosszat dolgoztam ki (rosszra gondoltam. éreztem, hogy biztos ez kell ide, de sikerült magam meggyőzni a rosszról :D ). És mondta az oktató, hogy ez nem az a tétel. Adott időt, hogy vmi értelmeset nyögjek ki a jó tételből, de egyszerűen semmi nem jutott eszembe. Nem is a tételből semmi, az ég világon semmi. Lehet, hogy a nevemhez is kellett volna egy 10 perc, hogy meg tudjam mondani :D

2020. jan. 11. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!