Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet átmenni egy záróviz...

Hogy lehet átmenni egy záróvizsgán?

Figyelt kérdés

Az alapos tanulás/készülés már pipa természetesen.

Azon kívül kérdezem.

Már kétszer buktam el, pedig sokat tanultam mindkét alkalommal, egyébként a szakmában dolgozok már olyan 2 éve és eddig mindkét munkahelyem elégedett volt a tudásommal és a teljesítményemmel.

Állítólag nem egy nagy dolog a záróvizsga, szaktársaim elmondásuk szerint egyszer átnézték a vizsga előtti nap, és négyest-ötöst kaptak. A képzés közben a sima vizsgákon nálam is így működött, de most a záróvizsgán el se jutok a szóbeliig, az írásbelin elvérzek.

Azt tudom, hogy probléma, hogy a szakmai alapokon túl a vizsga nagyjából fele közgazdaságtanból áll - nem létezik olyan dolog a világon, ami távolabb áll tőlem, mint a közgazdaságtan. Ez nehezítés. Viszont mondjuk még így is sikerülhetne, ha a másik felét hibátlanra írom.

Azt viszont már kétlem, hogy ennek a felkészülés lenne a kulcsa, hiszen az megvolt nálam, valami más kell ahhoz, hogy "görbüljön", más a titok.


Mi a teendő még a tanuláson kívül? Milyen módszerrel lehet átmenni egy ilyen vizsgán?


2020. jan. 13. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha megtanulod a tételeket akkor nincs az az isten, hogy megbuktassanak. Ismerősöm gazdaságin végzett nemrég és mondta, hogy a felét igazából azért rúgják ki záróvizsgáról, mert konkrétan a leges legalapabb dolgokat sem tudják illetve mondani is alig tudnak valami értelmeset. Nem létezik, hogy kirúgnak ha írsz minden tételhez kb 1 oldalt...Mit kéne még csinálnod?! Szerintem csak nyugtatni akarod magad azzal, hogy önmagában a tanulás nem elég...Azért szerintem más van a dolog mögött, ha már kétszer megbuktál. Biztos fel vagy te készülve rendesen?!
2020. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+ ismerősöm az egyik nagy magyar gazdasági egyetemen tanít és ő mondta, hogyha már látják az illető elővette az anyagot és tud pár jó gondolatot mondani, akkor az kettessel átmegy. Idézem: "Nem célunk ott már megbuktatni a hallgatót, csak ha tényleg nagyon vakon van"
2020. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még ha írni kellene talán jobban menne, de javarészt feleletválasztós kérdések vannak, az utolsó mellékes tárgy apróbetűs részéből, illetve, mint írtam, gazdasági témákból.
2020. jan. 13. 15:46
 4/4 A kérdező kommentje:

Ismét aktuális. :)))

Felkészülés megint pipa, de esélytelennek érzem hogy átmenjek.

2020. jún. 8. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!