Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart felkészülni...

Mennyi ideig tart felkészülni egy sikeres érettségire?

Figyelt kérdés

Pár év mulva lesz, de kíváncsi vagyok.

(egyébként tudom hogy ez relatív de úgy naggyából)



2020. jan. 14. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Megválaszoltad a kérdésed. Ne cifrázzuk.
2020. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban függ, hogy ki hogy tanul. Mármint, hogy valaki az elmúlt években is tanult, vagy pedig nem. Nyilván aki mindig is tanult az évek során, annak abból a szempontból könnyebb, hogy ha átolvassa a tételeket, akkor valószínűleg eszébe jutnak azért a dolgok, nem lesz olyan ismeretlen.

Illetve attól is függ, hogy ki milyen tantárgyakat szeret. Most nyilván aki tiszta szívből utálja az irodalmat, és mindig is megszenvedett vele, annak nehezebben fog menni a felkészülés, mint annak, aki azért érdekelt benne.


De hogy mondjak két eltérő példát, az egyik ismerősöm sosem volt az a nagy tanulós fajta, érettségi előtt egy hónappal kezdett tanulni, minden sikerült neki. Másik ismerősöm pedig az évek alatt azért tanulgatott, tanult, és nem nagyon készült az érettségire, csak átnézte. Sikerült neki.

2020. jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
alap vagy emelt szintű? alapszintűre ha 4 évig nem buktál meg szerintem simán lehet tudni. Én vagy 20 éve érettségiztem és kíváncsiságból bele bele szoktam nézni,hogy mit követelnek manapság. Mindmáig letudnék érettségizni pedig kifejezetten trógernek számítottam középiskolában. Ha magasabb igényeid vannak akkor attól függ. Ha nincsenek tanulási nehézségeid akkor nagyjából 1 hét alatt simán fel lehet készülni egy közepes szintre.
2020. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Megválaszolhatatlan kérdés. 1 hét - 4 év közti időtartam. Céloktól, IQ-tól, szorgalomtól, előzetes tudástól meg még 16378 másik dolgoktól függ.
2020. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na ez ami nagyon emberfüggő. Hogy az én példámmal éljek 4 éve voltam végzős: írásbelikre az utolsó félévben órákon kapott feladatokon kívül semmit nem készültem, szóbelire pedig 1-1 fél napot magyarra és történelemre. Fizikából és Infóból még a szóbelire sem készültem. Mindenem 82-90+% lett.

De ez én voltam, és utólag azért mondhatom elég trehány módon álltam hozzá az egészhez.

Aztán volt olyan aki az egész félévet/évet folyamatosan gyakorlással töltötte, és még úgy sem tudta megírni átlagban 70% fölé.


Pontosan annyit kell tanulni amennyi úgy gondolod neked elég ahhoz hogy olyan érettségit írj amilyet szeretnél. Órai visszajelzések, feladatok megoldása nagyon jól reprezentálja hogy élesben hogyan fog menni.

2020. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem mindegy a jegy. Pár félév egyetem után azt mondom az emelt töri kb 3-4esre nagyon max 2 hét lenne.
2020. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetem előtt szenvedtem az emelt biosszal, 3 hónapot is kevésnek éreztem. Mióta túl vagyok jó néhány vizsgaidőszakon, minden túlzás nélkül azt mondom, hogy egy 6-700 oldalas össz biosz anyaggal végeznek legfeljebb 2 hét alatt.. egyetem előtt nem, mert akkor még nem voltam hozzászokva az embertelen mennyisegekhez, és nyilván senki sincs érettségi előtt, utólag még könnyű mondani, tudom :D de amit akkor nehéznek hittem, az sehol nincs a mostanihoz..
2020. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!