Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan érdemes...

Szerintetek hogyan érdemes felkészülni az emelt szintű magyar érettségire? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, magyar nyelv és irodalomból szeretném emelt szinten teljesíteni a vizsgát.

Az a tervem, hogy az eddigi feladatlapokat csinálom meg, aztán megnézem a javítókulcsot, s ez alapján készülök majd. Ezen az ötleten kívül tudtok még valamilyen felkészülési módot javasolni? Nektek mi vált be? Előre is köszönöm!



2020. jan. 15. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos vagy te ebben? Nem elvenni akarom a kedved, de pont ez a legszubjektívebb vizsga, nagyon sok múlik a tanáron is, aki ellenőrzi, hogy mit gondol arról amit írtál, mi az ő vélemény és hogy épp milyen kedve van. De ettől függetlenül, ha biztos vagy benne, akkor rengeteg művet kell elolvasni hozzá.
2020. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam és emiatt kicsit ijesztő, de így is szeretném. Köszönöm a válaszod! :)
2020. jan. 15. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanennyire rettegtem én is tőle, de 80%-os lett végül, szóval teljesíthető abszolút! :)

Tanuld meg nagyon az elemzés szempontjait, na meg az időmértékes/ütemhangsúlyos dolgokat, meg az egész verstant, vagy mi (rég emelteztem, és nekem pszichológiához kellett, szóval nem használom már a tudásom :D)

2020. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!