Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Összességében megéri ügyvédnek...

Összességében megéri ügyvédnek (jogasznak) tanulni?

Figyelt kérdés
Elsosorban a joghallgatok velemenyere lennek kivancsi, kíváncsi vagyok hogyan látják. Azt tudom, hogy nagyon sokaig tart mire valaki ügyvéd lesz.
2020. jan. 16. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ügyvédből rengeteg van.

Jó ügyvédből qrva kevés.

2020. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Már nem vagyok joghallgató, hanem ügyvédként dolgozom 5 éve, és előtte 4 évig ügyvédjelölt voltam.


Összességében azt tudom mondani, hogy akkor "éri meg" jogot hallgatni, majd ügyvédnek menni, ha tényleg érdekel ez a pálya. Sajnos igaz, hogy sok olyan kolléga van, aki, hogy úgy mondjam, nincs a helyzet magaslatán, pláne nem az állandóan változó jogszabályokkal és joggyakorlattal (csak hogy mást ne mondjak, 2018-ban az egész polgári pereskedést a feje tetejére állították egy új törvénnyel, és aki nem követte, egy keresetet sem tud már beadni), illetve az idős kollégáknak a mára kötelezővé vált elektronikus eljárásokkal is gondjuk szokott lenni.


Nem egy egyszerű életpálya ez. Kezdve az egyetemmel, ahol rengeteget kell tanulni (nem magolni!), illetve utána jelöltként kihajtják az emberből a szuszt nagyon minimális fizetésért. Ezt az időszakot senki sem a meggazdagodás reményében csinálja. Szeretned kell a munkád, és hosszútávon kell tervezned, ha ezt csinálod.


Viszont, ha szereted és akarod csinálni, akkor szerintem nagyon megéri. Én imádom. Szeretek bíróságra járni, nem derogál ügyet intézni, szeretek problémákat megoldani és nincs bajom a különböző ügyfelekkel. Nem szabad lenézni más embereket, ez nagyon fontos. Azért jönnek hozzád, mert problémájuk van, sokszor elesettek, ijedtek. Kicsit pszichológusnak is kell lenni - hasonlóan az orvosokhoz, csak mi nem a biológiai, hanem a társadalmi "betegségeket" gyógyítjuk. Ha pedig nagyon nem tudsz azonosulni egy üggyel vagy ügyféllel, tudni kell nemet mondani, semmit sem vagy köteles elvállalni, amit nem akarsz, de amit elvállaltál, ott lelkiismeretesen kell eljárni.


Persze az sem mindegy, ügyvédként mivel foglalkozol. Én például polgári területen tevékenykedem, a büntető nem érzem, hogy annyira nekem való lenne. Ezt mindenkinek magának kell tudnia.

2020. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi hogy leírtad tanulságos volt! :) Igazából teljesen más pályán mozgok csak érdekelt mi a helyzet ezen a téren, mert hallottam hogy nagyon sok ügyvéd van.
2020. jan. 18. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként, véleményem szerint, az a kijelentés, hogy sok ügyvéd van, önmagában teljes mértékben értelmezhetetlen. Az ügyvédség egy gyűjtőfogalom, azon belül egymillióféle dologgal lehet foglalkozni, választhatsz akár olyan speciális szakterületet, ahol szinte egyedül vagy (kevesen foglalkoznak pl. versenyjoggal, közbeszerzésekkel, nemzetközi- vagy egy adott országra szakosodott joggal, stb.)

De még ha "általános" ügyvéd is leszel, akkor is, ha jó vagy, fejlődsz és törekszel, akkor igenis meg lehet élni rendesen, hiszen ügy és probléma is rengeteg van folyamatosan, az ügyfelek nem fogynak el.

2020. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha elfogynának az ügyfelek, majd a kormány gondoskodik, hogy a stencilezett szerződések ellenjegyzéséből - minden kreatív munka nélkül is igen jól megélj ebből a hivatásból.

Külföldön viszont a magyar jogi diploma még a mosogatáshoz is kevés!

2020. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menekülj, ha kedves az életed.
2020. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!