Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségi jelentk...

Emelt szintű érettségi jelentkezés?

Figyelt kérdés
Már van érettségi bizonyítványom, emelt szintűt akarok tenni a jelentkezéshez. Mikortól lesz elérhető a jelentkezési lap? Már január második fele van. Amúgy csak kormányhivatalokban adhatom be, vagy bármilyen olyan intézményben, amelyik foglalkozik érettségi szervezéssel?

2020. jan. 17. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2020. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Csak a megyeszékhelyi kormányhivatalba lehet, és 40ezer ft. Fogalmam sincs mikor lesz kint már a jelentkezési lap, én is azt vàrom. Február 15 előtt egyszer csak meglesz :D
2020. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Bármelyikben, de a középiskolák nem kötelesek fogadni, és emelt esetén nincs is sok értelme.
2020. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És e-papirral hogy történik? Olvastam, hogy olyat is lehet, de az útmutatót sehol nem találom. Muszáj ezért bemenni a megyeszékhelyi kormányhivatalba és személyesen beadni?

A 40 ezer forintot egyébként utalom az Oktatási Hivatalnak elöbb és a bizonylatot csatolom, vagy hogy kell? Nem teljesen egyértelmű a sorrend, bár átrágom még a témát.

2020. jan. 17. 19:18
 5/10 Doros ***** válasza:
86%

[link]


Látható, hogy abban az intézményben lehet jelentkezni, ahol majd vizsgázni fogsz.

Én pár évvvel ezelőtt tettem egy tárgyból emelt szintű érettségit. Előtte felhívtam telefonon a számomra könnyen elérhető gimnáziumokat, náluk van-e ebből a tárgyból emelt szintű érettségi, és fogadnak-e.

Fontos szempont volt az elérhetőség, mert az érettségikre reggel 8-kor már ott kell lenni.

Az akkor fizetendő összegről is az iskola tanárijában kaptam csekket, ha jól emlékszem; vissza is kellett vinnem a befizetést igazoló szelvényt.

2020. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A jelentkezési lap egyébként normálisan mikor lesz elérhető? Az Oktatási Hivatal oldalán már ki van írva, hogy elérhető, de ha rámegyek azt írja, hogy a kért oldal nem található stb.

Nem vágom ezt a sok anomáliát a rendszerben, de jó lenne, ha végre normálisan elérhető lenne minden.

2020. jan. 17. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van minden leírva, és pár napon belül lesz jelentkezési lap. Febr. 17. a határidő, még nincs ok izgulni.

2020. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lehet csak túlparáztam a dolgot.
2020. jan. 18. 08:41
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok


Tudnátok egy linket küldeni a jelentkezési laphoz? Én nem találtam meg :D

2021. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell abban az intézményben jelentkezni, ahol vizsgázni fog. Az csak a középszintre vonatkozik. Emeltre kormányhivatalban is lehet. Vagy olyan középiskolában, amelyik fogadja a jelentkezést, de nem szervez emeltet.
2021. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!