Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régi típusú (nem emelt szintű)...

Régi típusú (nem emelt szintű) érettségivel felvennének a jogra most?

Figyelt kérdés

Ötös érettségi, kitűnő bizonyítvány, 2 középfokú nyelvvizsga.

De nincsenek emelt szintű érettségik, akkor még ez nem volt, amikor én érettségiztem.


2020. jan. 18. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Az 5-ös régimódi érettségi pontszámtól függetlenül 200 pontot ér, a kettő együtt 400, azaz a maximális pontot kapod érte amit érettségire lehet - ezt az új rendszerben szinte lehetetlen összehozni. Mellé kapsz a nyelvvizsga miatt 28 pontot. Ha jól tudom hiába van kettő, csak egyet számítanak be.
2020. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1# a két nyelvvizsga együtt 40pont, mivel a nyelvért hapható max pontszàm 40. A többi stimmel, amit az előző írt. Nem kell emeltezned.
2020. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mindhenhova kell emelt, jogra eddig is kellett.
2020. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel idén már feltétel, hogy legyen egy emelt érettségid, nem, sajnos nem vennének fel anélkül, hogy az egyik tárgyból újraérettségizz:(

Minden régi érettségi középszintűnek számít, akkor is, ha anno központit írtál (ami szerintem rém igazságtalan, de ez van - azzal viszont jól jársz, hogy 100%-os eredménnyel írják jóvá középként, hiszen ezzel biztos több pontot kapsz, mint amennyit érdemelnél).

2020. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: ja, és hát amúgy sem biztos, hogy minden egyetem minden munkarendjének minden finanszírozási formájához elég lenne a 440 pont.
2020. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy emelt érettségi mindig is kellett a jogra történelem vagy magyar vagy idegen nyelvből. Régebben volt felvételi és akkor magyar és töri volt a kötelező. Ha igazán be akarsz kerülni akkor érdemes nyelvből emelt érettségi vizsgát tenned, mert az lenne a legkönnyebben. Ha bent is akarsz maradni akkor történelemből mert a jog nem gyerekjáték. Sok kitartás kell hozzá. Nem hallottam, hanem tapasztaltam amikor elvégeztem.
2020. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem, köszi

nekem már mindenképpen csak a fizetős opció maradna

2020. jan. 18. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!