Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik emelt biosz-kémia érettsé...

Akik emelt biosz-kémia érettségiznek/érettségiztek! Hogyan készűltetek? Hogy volt időtök 6 db tantárgya tanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gondolom, magyarra nem kell sokat. Max a szóbelire.


Angolból ha lehet ugye ajánlott az előre hozott érettségi. Akkor az le is van tudva. Oké.

De maradt még 5 tantárgy így is.


Hogy osszátok be a tanulni valót?

A biosz, kémia eleve nehéz emelt szinten. És számomra a töri is kissé.


Matekból nem vagyok annyira jó, nem értem úgy ahogy a tanárunk elmagyarázza. De erre nagyobb hangsúlyt szeretnék fektetni a következő 2 évben.


Akár 11.-es/ 12.-es/ egyetemista vagy.

Tudnál tanácsot adni? Tanulás terén, idő beosztás stb..



2020. jan. 18. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Épp most hozzák vissza, hogy nyelven és infón kívül is lehessen előrehozottat tenni. Kémiából biztos azt tettem volna.

Amúgy rá fogsz jönni, hogy az idegen nyelven kívül középszinten az érettségikre szinte egyáltalán nem kell készülni (ha gimi alatt hoztad mindig a 4-es, 5-ös szintet), így elég az emeltekre koncentrálni.

Szóval ha már 10-ben tudtam volna, hogy mit akarok, és lett volna lehetőségem az előrehozottra, akkor előrehozottan megcsináltam volna az emelt kémiát + a nyelvet (ezt meg is csináltam), és akkor a közepeken kívül csak az emelt biosz marad, az meg nem nehéz.

2020. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból es töriből az írásbelire is csak a szóbeli tételeket olvastam el, mast nem tanultam. Matekból utolso honapban matek példákat oldottunk csak előző érettségikből, mast nem tanultam. Angolbol sem tanultam semmit, mert nem sokkal elotte nyelvvizsgáztam, a szóbelijére átnéztem néhány tételt es szerencsésen húztam. En bioszbol jártam emeltre de végül közép lett belőle. Készülni viszont eleinte emeltre próbáltam, vettem segedkonyveket, feladatgyujtemenyeket es az előző érettségiket oldogattam meg. Viszont őszinten mondom nem túl sokat tanultam pluszba mivel vegul kozepre jelentkeztem és így lett asszem 86%. Szóbelim is tökéletes volt, írásbelin szövegertesi problémán csúsztam meg, marha sok pontot veszítettem emiatt. Mondta a biosz tanarom hogy minden evben van egy nyakatekert feladat, lett is. Azzal töltöttem a legtöbb időt de mivel 30x elolvastam a feladatot es megse ertettem hogy egyszerűen mit akar rengeteg pont elveszett. A szomorú az hogy a válaszokat pedig tudtam volna. A tobbi érettségit sztem vedd lazabban, gyurj a szóbelire. Bioszbol es kémiából koncentrálj inkabb.
2020. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én angolból csináltam előrehozottat (közép szinten. Akkor viszonylag sokat tanultam rá, mert a tanár elzavarta a fél csoportot előrehozottra, szóval kb minden órán erre készültünk 2. félévben. Mindenféle szituációs beszélgetések, fogalmazások voltak, újra átvettük az összes nyelvtant, stb. És a legtöbbeknek nagyon jól is sikerült (90%+).

Aztán 12.-re így 5 tárgyam maradt, 2 emelttel. Akkor nagyon lehetetlennek tűnt, így visszagondolva viszont nem olyan nehéz, ha odafigyelsz az időre és tényleg azt tanulod amit kell.

Leírom, hogy én hogy tanultam a különböző tárgyakra:

Töri: Sosem szerettem, mert a tanár minden kis nyamvadt részletet visszakérdezett. De rájöttem, hogy érettségire nem kell ennyire tudni az évszámokat, a rendeletek tartalmát, sokkal fontosabb, hogy átlásd az események következményeit, a 20.századnál a politikai és gazdasági folyamatokat. Szóval én inkább ezekre koncentráltam. Megvettem azt a történelem összefoglalót, ami ilyen kis barna könyv (bocsi, nem emlékszem a címére), azt elolvastam egyszer és kész. Ja, meg közvetlenül az érettségi előtti napon tartottam egy zanza tv maratont. Végül a töri lett a legjobb az összes érettségim közül.

Matek: Előző évek feladatsorai. Ennyi. Matekból mindig jó voltam, csak a régebbi dolgokat újra fel kellett eleveníteni, megcsinálni pár példát. És a studium generalen (azt hiszem ez az oldal neve) vannak fent téma szerint kigyűjtött feladatok, a házi sokszor ezek közül volt.

Irodalom: Itt nehogy megtanuld a költők, írók életét. Nagy vonalakban igen, például, hogy Radnóti munkaszolgálatos volt, de olyanokat semmiképpen se, hogy melyik évben végezte el az általános iskolát, meg hogy milyen szakon tanult egyetemen. Az írásbelire én átnéztem egy csomó verselemzést. Szóbelire pedig tételek voltak, azokat megtanultam.

Biosz: A létező összes felkészítős könyvet megvettem, már a végén azt sem tudtam miből tanuljak, honnan olvassam el az adott témát. Végül a mozaikos könyveket olvastam el írásbeli előtt (a 11.-est és a 12.est). Szóbelire gondoltam, hogy jó lenne kidolgozni a tételeket, de aztán rájöttem, hogy a két mozaikos könyv lényegében teljesen lefedi őket.

Kémia: Számolások, számolások, számolások. Ezt is a mozaikos könyvből + Ötösöm leszből tanultam. Igazából tényleg az az egyetlen tanácsom, hogy az elmélet fontos, de a számolásokat ne hanyagold el. És ha kijössz érettségiről, ne töröld ki az agyadból az általánost és a szervetlent, mert mindkettő fog kelleni orvosin 1. félévben (feltételezem orvosira szeretnél menni).

+1: A fizika is fontos. Nem kell teljesen toppon lenni belőle, de egyetemen meg fogod köszönni magadnak, ha legalább az alapfogalmakat tudod (különösen a sugárzások témakörében.


Időbeosztás: Nyisd meg a naptáradat, nézd meg hogy hány nap van még hátra az adott érettségiig, majd oszt be, hogy 1 nap hány oldalt/témát/tételt kellene átnézned, hogy sikerüljön a végére érni.Vedd figyelembe, hogy hétköznap nincs annyi időd, mint hétvégén. Legyen a beosztás reális, esetleg még kicsit alul is becsült, hogy legyen sikerélményed. Jutalmazd meg magad valamivel, ha sikerült teljesíteni az adott napi adagot pl. csokival, egy extra menttel a videójátékban, akármivel. Hagyj ismétlőnapot, amikor nem muszáj ismételni, elég ha pihensz, vagy vizsga előtt kikapcsolódsz, és ez esélyt ad arra, hogy legyen 1-2 plusz napod, ha megcsúsznál a tervvel.


Sok sikert

2020. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És azt is hogy ilyen részletesek voltak!😊
2020. jan. 19. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Megpróbálok visszaemlékezni pontosan,hogy hogyan is csináltam ezt három éve.

Angol:nem csináltam előrehozottat,mert nagyon nem engedett el minket a tanárunk. Viszont a nyelvvizsgámat 12.év elején csináltam meg és jártam ezért külön tanárhoz. Gimiben magunkra voltunk hagyva,érettségi feladatokat csinálgattunk. Otthon listening-et gyakoroltam. Két alkalommal kb. készültem szóbelire tanárral.(80%lett)

Magyar:vicc kategória volt nálunk az oktatás. Otthon készültem föl azzal,hogy megnéztem az elemzések menetét és pár feladatsort. A szóbeli tételeket az emelt szóbelik után megtanultam.(3 nap volt kb.)

Összességében 80pár százalék lett.

Matek:szerettem ezt a tárgyat és jól is oktatták. Februártól ismételtünk az órákon. Otthon megírtam a házikat,készültem a dolgozatokra és írtam pár érettségi feladatot is. Viszont elrontottam,mert nagyon elizgultam és csak 89% lett. :(

Töri:kemény tanárunk volt. Bevasalta rajtunk az anyagot. Érettségire egyszer átnéztem a füzeteimet. Az írásbelin lehúzta az esszéket a tanárnőm(ami ugye szubjektív)és szóbelin(pár nap alatt átnéztem a tételeket) is lepontozott(kétszer csinált nekünk próba szóbelit 11.és 12.elején is,mindig csak pár pontot vont le). Nem voltam a tanárnőm kedvence,90pár százalékos lett a törim.

Emelt biológia:tagozatos voltam és faktom is volt. Téltől ismételtünk és érettségiket oldottunk meg. Otthon gyakoroltam(van egy nagy,zöld feladatgyűjtemény,az szuper könyv és a mozaiknak is van jó gyűjteménye). Ez számomra egy lutri volt. Tényleg mindent kérdezhetnek az írásbelin és a szóbelin is. Összességében 86% lett.

A mozaikos tankönyvek jók szerintem. Ha tudod,akkor nem érhet téged meglepetés.:)

Emelt kémia:borzasztó tanárom volt. Semmit nem ért. Jártam külön tanárhoz 10.ben és 11.ben. Számolásokat csináltunk főleg,meg adott gyakorló feladatokat(elméletit és számolásokat). A mozaikos és villányis tankönyvekből tanultam. Számolásra pedig az ötösöm lesz kémiából készültem fel. Rengeteg érettségit csináltam egyedül. Összességében 82% lett.

Amit egyetem alatt megtanultam,hogy a sikeres vizsgák kulcsa a jó időbeosztás. Előre tervezd meg,hogy mit tanulsz és mennyit. Sok sikert hozzá!

2020. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2020. jan. 26. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!