Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy miért...

Megmondaná valaki, hogy miért alakítják át az OKJ képzéseket és most ez jó lesz-e vagy sem?

Figyelt kérdés

[link]

25 fölötti pályakezdő infós vagyok, de mivel az egész egyetem egy szenvedés volt számomra, ezért kacérkodtam a gondolattal, hogy a már meglévő szakmámon felül (hálózattelepítő és üzemeltető) csinálok teljesen már területen egy mezei keresett fizikai szakmát, amit 1 éven belül el tudok végezni és el tudok vele helyezkedni.

Szeptemberben terveztem volna kezdeni, mert azért megpróbálok még it területen valahol elhelyezkedni a nullához konvergáló szakmai tudásommal, de mindenhol azt olvasom, hogy még most érdemes elkezdeni OKJ-t/"siessetek mert kicsúsztok" stb. Nos mit lehet erről en bloc tudni, hogy jó-e hogy átalakítják vagy csak egy újabb agymenés. És ha utóbbi akkor miért?

Nem szeretnék fél évig munkanélküliként profession.hu-t bogarászni, hogy utána szeptembertől azon találjam magam, hogy 3-4 évig tanulhatok egy sz**os szakmát.



2020. jan. 18. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, hogy sok kis képzőt kilökjenek a piacról és megnövekedjenek a képzési idők s költségek, megnehezüljenek a munka melletti továbbképzések és eltűnjenek egyes képzések.


Úgyhogy én azt ajánlom, minél hamarabb szerezz bizit az általad kinézett szakmában - megtanítani úgysem fogják, de legalább nem kell érte éveket szenvedned heti 3-4szer az iskolapadban többszörös kiadással....


A szakmát úgyis az életben tanulod meg, nem a könyvekből.

2020. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"megnehezüljenek a munka melletti továbbképzések"


És ennek mégis mi a halál értelme van? Mi a céljuk ezzel amit pozitívként lehet beállítani?


Édesanyám szerint azért kell a megreformálás, hogy alaposabb tudása legyen az embereknek.

2020. jan. 18. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"És ennek mégis mi a halál értelme van?"


Ha kevesebb szakképzetlen ember van, akkor pl. több droid jut a gyárakba és kiszolgáltatottabbá válnak az emberek, még több hitelt vesznek majd fel, hamarabb lebetegszenek, több gyógyszer stb....


Attól meg nem lesz alaposabb tudása valakinek, hogy több ELMÉLETI maszlaggal tömik majd tele a fejét....

2020. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jav: kevesebb szakképzett.
2020. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arról ugyanis szó nincs, hogy több gyakorlati tanműhelyet, üzemet építenének a tanfolyamokhoz.


Beültetnek pár évre, aztán addig sem gondolkozol hlyeségeken.

2020. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De mégis hova a fenébe kellenek manapság droid emberek?

Most fog épülni Debrecenben a BMW gyár. Kötve hiszem, hogy oda is sok betanított droidmunkás kellene annál inkább autóipari technikus/gépészmérnök/programozó stb. Előbbit egy normális szakképzés utóbbi kettőt pedig továbbra is egyetemi keretén belül lehet csak kitanulni.


Na mindegy lehet inkább maradok a diplomámnál és inkább ráhajtok a német nyelvre. Lehet többet érek el vele valami IT-s SSC állásnál.

2020. jan. 18. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon lehet olvasni a szakképzés átalakításáról (azt írják, a jelenlegi OKJ-s rendszer szerinti képzéseket dec. 31-ig indíthatják még a képzőhelyek: [link]

Megértem, hogy kétségeid vannak a módosítások mögötti szándékokkal kapcsolatban, én is így vagyok vele. Többek közt azért, mert megint sikerült agyatlanul rövid határidőt szabni rájuk. Pl. a most felvételiző 8.-osoknak fogalmuk sincs, szeptembertől mit, hogyan fognak oktatni az eddigi szakgimnáziumokban (akkortól technikumokban), hiszen csak tavasszal jönnek ki a rendeletek erről. Nem értem, miért gondolják „odafenn”, hogy ezt pár hónap alatt sikerül majd implementálni, és hogy felelős szülők szívesen adják a gyereküket olyan intézményekbe, amelyeknek az igazgatói a felvételi tájékoztatón csak széttárták a karjukat arra a kérdésre, mi lesz szeptembertől az iskolájukban. (Na nem mintha a gimiknél jobb lenne a helyzet, ahol most fogják nyilvánosságra hozni az új Nat.-ot – amit természetesen szeptembertől már alkalmazni is kell.)

Itt van egy jó interjú egy fickóval, aki szerintem korrektül leírja a mai oktatási rendszer problémáit, a reformok elméleti hátterét – no meg azt is, hol, min szoktak ezek elbukni: [link]

2020. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!