Megcsúszni orvosin?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodikos, úgy néz ki csúszni fogok. Elég rosszul élem meg, kudarcként tekintek rá. Félek, hogy a többi évhez sem leszek elég. Az utóbbi időben nagyon elfáradtam, nem tudtam olyan könnyen venni a vizsgákat, ahogy terveztem. Attól félek, hogy harmadikban vagy negyedikben sem fog jobban menni. Volt aki hasonlóan élte meg? Mit tudtok mondani egy ilyen helyzetben?
2020. jan. 18. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Ugye tudod, hogy ez már nem az általános, és nem “másodikos” vagy hanem másodéves?! És jön majd a harmadév, negyedév stbstb.


Amúgy ne éld meg kudarcként. Ha tudod, hogy ezt akarod csinálni, ezzel akarsz foglalkozni, akkor ne így gondolj erre. Orvosin egyáltalán nem ritka a csúszás. Szerintem most pihenj egy kicsit, gondold szépen át, hogy van-e ehhez elég erőd, de legfőképp elszántságod és elhivatottságod.

2020. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen mindegy, hogy masodikos vagy masodeves?:D Ertetted a lenyeget, nem?
2020. jan. 18. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Minden szakon előfordul, orvosin főleg. Majd idővel elfogadod. Próbálkozz tovább.
2020. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Első válaszoló: nem értem, hogy miért kellett belekötni, úgy írja a kérdező és mindenki más, ahogyan akarja.


Kérdező: Valószínűleg te is tudod, hogy orvosin, gytk-n, fok-on és állatorvosin az első 2 évben vannak az alapozó tárgyak(nagyjából), innentől is bitang nehéz a szak, de nem lesz olyan vért izzadós, mint a legeleje.

A csúszás gyakori jelenség általános orvosin, szóval nem kell aggódnod! Most 1-2 félévvel megcsúszol, és?

Az állam amúgy is 14 félévet áll nektek, vagyis anyagi költséggel sem jár.

A rezidensi évek után is legalább 40-50 évig fogsz dolgozni, ez a kevés csúszás semmit nem fog jelenteni!

Te ezt most egy kudarcnak éled meg, egy nagy hegynek.

Csak hogy ez egy kis domb, amit könnyedén fogsz venni!

Sikerülni fog!

2020. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Csak a zsenik nem csúsznak orvosin.
2020. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Unokaöcsém másodév végén anatómia szigorlaton bukott (SOTE AOK). Egy év múlva átment egy kettessel. Jenleg most hatodéves és szinte minden vizsgája ötös. Simán fel lehet dolgozni.
2020. jan. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az első válaszoló azt szerette volna kihangsúlyozni,hogy az egyetem nem egyenlő az általános iskolával/gimnáziummal csúszás terén. Ne érezd magadat kevesebbnek,mert csúszol!:)

Én is másodévben csúsztam,pontosabban az anatómia szigorlatom nem lett meg nyáron,egyszerűen nem állt össze a neuroanatómia év közben és így nem tudtam rendesen ismételni se. Ráadásul vizsgaidőszakom elején másfél hétig lázas voltam,köhögtem és 3 órákat aludtam. Így elcsúsztam az egésszel. Szerencsém se volt,mert nem jóindulatú,nyugodt,türelmes vizsgáztatókat fogtam ki. Tetemen mindig tripla szaltóval repültem ki. Most télen lett meg. Nem érzem magamat kevesebbnek,butábbnak,mint azok,akik most már harmadévesek. Ki fogom használni ezt a passzív félévemet.Egy lehetőség,hogy bepótoljak dolgokat. Nyelvet tanulok,önkénteskedek,jogsit csinálok,utazok majd. Tavasszal kertészkedek is,mert soha nem volt időm rendesen rá. Jaaaa és aludni fogok. Sokat.:D

2020. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám,hogy kiknek nem hasznosak ezek a válaszok...
2020. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!