Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a vizsgáimat nem...

Egyetemen a vizsgáimat nem jól osztottam el. És 2 vizsgát nem tudok megcsinálni (fel sem vettem a neptunban a vizsgát) A következő félévben nem épül rájuk semmi. Ennek mi a következménye? Megbukok és felverhetem jövőre, vagy kicsapnak az egyetemről?

Figyelt kérdés

#egyetem #vizsga #vizsgaidőszak #egyetem félévi vizsga
2020. jan. 23. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért még nem fognak kirúgni. Kötelező tárgyak? Mert akkor próbáld meg minél előbb felvenni és teljesíteni őket. Ha sok tárggyal elmaradsz, akkor csúszhatsz.

Ha kötvál/szabvál, akkor el is engedheted, ha nincs túl kevés kredited.

2020. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kötelező tárgy... nem tudom, mikor tudom majd felvenni... de minél hamarabb akarom...

Ezt csúsztatást jeleznem kell az egyetemen valahol?

2020. jan. 23. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan tárgyak, amiknek több része van, és az egyik csak őszi, másik meg csak tavaszi félévben van tartva. Pl. matematikai statisztika I., matematikai statisztika II.

De a csúszást úgy értettem, hogy nem tudod befejezni mondjuk a 3 éves képzést a megadott időn belül. Mivel maradnak még addigra tárgyaid, amiket teljesítened kell, nem kaphatod meg a diplomád, hanem tovább ott kell maradnod.

2020. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De mondjuk azt mondtad nem épül rájuk semmi, akkor valószínűleg nem olyan tárgyról van szó, amit mondtam.

Egyébként nyugi, nem kell még ilyen korán a csúszáson stresszelni (gondolom elsőéves vagy még).

2020. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen elsőéves vagyok.

Sajnos rosszul osztottam be a vizsgákat.. volt egy tárgy ami teljesen elvette az időt a többitől… :/

De ebből tanultam!

jövőre nem így fogom csinálni

2020. jan. 23. 12:14
 6/7 A kérdező kommentje:

De akkor ezt senkinek nem kell jeleznem?

A neptunról majd tudják és kész?

2020. jan. 23. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jelezni senkinek, majd egy következő félévben megcsinálod a lemaradást. Kicsapni még a bolognai rendszer előtt sem csaptak ki.

Javaslom hogy olvasd el a TVSz-t, mert abban minden is benne van amire a kérdést keresed. Egyeteme válogatja minek milyen következményei vannak (de az biztos hogy ennyi miatt nem csapnak ki, ne aggódj)

2020. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!