Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kurzusokat tartanak...

Milyen kurzusokat tartanak "büfé-szaknak"?

Figyelt kérdés
Szociológia vagy pszichológia pl? Annyiszor találkozom ezzel a kifejezéssel, de sosem határozzák meg kellően.
2020. jan. 23. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyen bölcsész dolgokat, aminek értelme nem sok van, és olyan jól keresel vele, mintha büfében lennél kiszolgáló. De legalább van diplomád.
2020. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Akkor tessék:

1. Olyan szak, ahol a tananyag jelentős része tudománynak beállított rizsa (pl. pedagógia, szabad bölcsészet, szociális munkás).

VAGY

2. Olyan szak, ahol ugyan valódi tudomány oktatnak, de azzal a munkaerőpiacon nem, vagy alig lehet boldogulni (pl. szociológia, tubaművész).

2020. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Most az utolsót lepontozták, de tökéletesen megfogalmazta.
2020. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért helyesbítenék, a pedagógiát ne soroljuk már a büfészakokhoz :) önmagában szerintem nincs is olyan hogy pedagógia.. Tanároknak meg óvónőknek kell, amiből nagyon nagy hiány van.

Pl szerintem ilyenek hogy anglisztika, germanisztika stb. Ezekkel nem nagyon tudsz mit kezdeni, szerintem ma már főleg Magyarországon elég egy nyelvvizsga bármiből.

2020. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De hát nem mindenki akar Magyarországon maradni, szörnyű hely.

Hát szerintem ez a bufeszakozás egy tipikus magyar sznobság. Aki életrevaló és szeretne is élni - nem csak vegetálni- annak legyen bármilyen végzettsége, az akkor is megcsinálja magának azt az életet, amilyet szeretne.


Én mindig is a mukormozest meg az ilyen iparágakat tartottam utolsó rendunek.

2020. jan. 23. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak az a helyzet hogy egy műkörmösnek nagyobb piaci értéke van mint annak akinek ott a kezében egy germanisztika, néprajz vagy szabadbölcsész diploma... egyébként megnyugtatlak, hogy nem csak Magyarországon van így, és egyébként egyáltalán nem szörnyű hely. Épp te írod, hogy aki életrevaló, az megcsinálja a szerencséjét. És ebben igazad is van nagyrészt.
2020. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk az én körmösöm 24 évesen vette meg a budapesti frissen felhúzott lakását. Röhögve keresi magát hülyére.
2020. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ebben az a gáz, hogy az emberek nem fogják fel, hogy nem mindenki azért tanul, hogy egy szakmát kapjon a kezébe, amivel később el akar helyezkedni... Én pl. a lebüfészakozott anglisztikán tanulok és magasról telibe sz*>@&#om, hogy ki mit gondol róla, hogy mire fogom vele vinni, mennyit ér, milyen munkám lesz vele stb., stb., stb. Én nem azért csinálom ezt, mert ezt hű de mekkora biznisznek tartom, mert ebből majd meg fogok gazdagodni, mert majd ilyen szuper állásom lesz vele, hanem azért tanulom, mert egyszerűen ez érdekel, ezzel szívesen foglalkozom, ez megy a legjobban, ebben érzem magam jónak. Ennyi. Viszont amíg az emberek csak abban tudnak gondolkozni, hogy miért mennyit fizetnek, addig szerintem kb. a falnak is mondhatom ezt, mert nem fogadja be az agyuk... Kb. napi szinten kapok ócsárolást, tátott szájakat, hogy "há' minek az?" és így tovább, de még egy ilyen embernek sem tudtam elmagyarázni, hogy én nem a pénz vagy a munka miatt végzem el ezt a képzést. Reménytelen.
2020. jan. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
#8: ez mindaddig szép, amíg költségtérítésesen vagy. De bocs, az igenis bosszant, amikor az adófizetők pénzéből finanszírozza az állam valakinek a hobbiját!
2020. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne bosszantson... Mindenkinek joga van azt tanulni, amit szeretne és nem a szaktól függ az, hogy az illető majd hogyan és mennyire válik hasznára a társadalomnak. Rengeteg piacképes végzettséggel rendelkező ember van, akinek halvány lila fogalma sincsen arról, hogy mit tanult, egyáltalán milyen terült az és mire jó, nem is akar vagy éppenséggel nem is tud a szakmájában elhelyezkedni, mert nem ért hozzá. Egy papír sok mindent jelenthet, de azt nem garantálja, hogy az illető egy jó szakember és valóban ért is a szakmájához. Nem csak a bölcsészek járnak egyetemre “hobbiból”, hanem nagyon sokan, különféle szakokon. Mivel mindenkinek van rá lehetősége, mindenki ki is használja és szerintem ez egy jó dolog. Hozzátéve, hogy ezek az emberek is fognak majd adót fizetni, ha még nem is feltétlenül teszik, a családjuk is fizet és nem személyre szabottan a te zsebedből költenek a “hobbiból tanulókra”. Lehet említeni azokat is, akik csak úgy szülnek a semmibe 600 gyereket és ilyen, olyan segélyekből élnek meg lehet említeni a tartósan munkanélkülieket, akik nem akarnak dolgozni és így tovább, szerintem nem feltétlenül a “hobbiból tanulók” az a réteg, aki ellen legjobban küzdeni kellene.
2020. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!