Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valószínű, hogy kirúgnak az...

ForTun3 kérdése:

Valószínű, hogy kirúgnak az egyetemről, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos megvolt a 3 tárgyfelvételem, ezzel a 6 vizsgaalkalmam is egy adott tárgyból.

Önköltségesen vagyok, de sajnos itt is ez a maximum, mint államin, amit valamiért nem értek, azt hittem itt többet lehet...

Ez volt az 5. félévem az egyetemen.

Nem szeretném ennyiben hagyni a tanulmányaimat. Milyen opcióim vannak? Illetve milyen úton működhet az, hogy újra felvételizzek?

Gondolok itt arra, hogy a kreditek elfogadtatása pénzbe kerül? Beszámítják e a következő őszi félévembe a kreditátlaghoz a jelenlegi félévem?

Esetleg dékáni kérelemmel felvehetném e újra a tárgyat és folytathatnám a tanulmányaimat?? Van rá esély?

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 25. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dékáni kérelmet meglehet próbálni. Megszokták adni.


Másik lehetőség: újra felvételizel és krediteket beszámítod.

2020. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy egyedül, ilyen nehezebb szakokon bizony időnként megesik néhány emberrel. Úgy tudom, sajnos ilyenkor nem adhatnak több esélyt neked a maradásra kérvénnyel sem, mert a Felsőoktatási Törvénybe van foglalva, hogy 6-nál több vizsgalehetőséget egy tárgyból semelyik felsőoktatási intézmény nem adhat senkinek. Viszont senki nem akadályoz meg abban, hogy újra felvételizz akár ugyanoda, akár más egyetemre ugyanerre a szakra, s onnantól tiszta lappal kezdhetsz, újbóli beiratkozással megint elölről számolják a hat lehetőséget minden tárgyból. Ha ugyanoda kerülsz be, akkor kérvénnyel természetesen az összes eddig elvégzett tárgyadat elismerik, ha máshova, akkor ez nem teljesen biztos. (A kérvény benyújtásának egyetemtől függően lehet egy pár ezer forintos díja, de ez nem jelentős.) Most gyorsan add be a felvételi jelentkezésedet, hogy szeptembertől biztosan kezdhess, mert a pótfelvételit nem biztos, hogy meghirdetik. Ellenőrizd azt is, hogy megvannak-e a mostani felvételihez a kritériumok, mert lehet, hogy le kell tenned májusban egy emelt szintű érettségit is az újbóli bekerüléshez. Sok sikert!
2020. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem van tárgyam amit felvettem 8x. Mert a tvsz számít és az hogy mikor jelentkeztél. Én például annyiszor vehettem és annyiszor vizsgázhattam amennyiszer akartam. Szóval kerhetsz dékáni kérelmét.


Persze nem azért vettem fel 8x mert nem tudtam, hanem csal vizsgára és nem épült rá semmi, de mindig halogattam, mert egyáltalán nem érdekelt az az anyag. Aztán a végén megcsináltam államvizsga elott. :D.


Pedig ekkor már 6 felvétel szerepelt a törvénybe, de nem ez számít, hanem hogy mikor jelentkeztél.

2020. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Dékánival nem mész semmire, ez a 6 bukás törvény, nem egyetem határozza meg.

Újrajelentkezel és kész.

Mondjuk ha ennyire nem megy én elgondolkodnék másik szakon.

2020. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Újrajelentkezel, és lehetőleg másik egyetemre. Vagy esetleg valami olyan szakra, amellyel sok az átfedés, de kikerülheted a bukdácsolós tárgyat.
2020. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sokkal inkább csak a halogatás miatt lett ez az eredménye amit már nagyon bánok. a 6ból 4 vizsgára elmentem tanulás nélkül, mert elfelejtettem leadni, a legutóbbin meg saját hibámból nem mentem át, mert nem néztem át az új anyagokat ami ebben a félévben jött be (mert vizsgakurzus volt) és sikeresen beleválasztottam abba a tételbe.

Köszönöm a válaszokat!

TO-val próbálom még felvenni a hét elején a kapcsolatot, de valószínű akkor, hogy újra fogok jelentkezni és szeptembertől folytatni a kreditek elismertetésével.

Esetleg azt lehet tudni, hogy ilyenkor van e esély államira bekerülni, vagy maradok az önköltségesen?

2020. jan. 26. 01:31
 7/8 anonim ***** válasza:

"6ból 4 vizsgára elmentem tanulás nélkül, mert elfelejtettem leadni, "


Ha nem mész el a vizsgára az nem számít be a vizsgaalkalmakba. Annyi kerül be, hogy "Nem jelent meg" és fizetned kell érte.

2020. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bekerülhetsz államira, ha van elég pontod.
2020. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!