Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most első félévben nem...

BrigitteCorvell kérdése:

Ha most első félévben nem sikerült egy tárgy akkor ha második félévben felveszem cv-re akkor a ráépülőt csak harmadik félévben tudom felvenni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 28. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha indul 3. félévben.
2020. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét tárgy indul az őszi és tavaszi félévben is, akkor igen.

De nálunk például csomó tárgy csak őszi v tavasziba van, tehát ha az a ráépülő tárgy például nincs őszi félévbe, amit most akarnál felvenni, akkor csak 4.-be tudod.

2020. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Néha szokott lenni EV, azaz elővizsga, ami a regisztrációs héten van. Vedd fel a CVt és akkor megtudod, vagy kérdezd meg az oktatót, hogy van-e ilyen. Ha az sikerül, akkor teljesített lesz a tárgy és felveheted azonnal a ráépülőket. De a tárgyért járó kredit már a második félévbe fog számítani, annak minden következményével számolni kell.
2020. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet általános választ adni, mert egyetemtől, sőt tanártól is függ. Nagyon merev és nagyon laza helyek is vannak tárgyfelvételi lehetőségek tekintetében. Vannak helyek, ahol gond nélkül meghirdetnek szinte bármilyen tárgyat vizsgakurzusként, sőt kérvénnyel az adott tárgy és a ráépülő tárgy párhuzamos felvételét is engedélyezhetik; s vannak olyan helyek, ahol teljességgel nulla a rugalmasság. Nekem volt egy ismerősöm, aki a képzés közepén egy mintatanterv szerinti tárgyat figyelmetlenségből nem vett fel a tárgyfelvételi héten, s mikor erre ráeszmélt, már késő volt. Mehetett fűhöz-fához és benyújthatott mindenféle kérvényt, elutasították. Sem abban a félévben engedték neki felvenni a tárgyat, sem a kövekező félévben nem hirdették meg a kedvéért, így csak egy egész év múlva tudta felvenni. A ráépülő tárgyak láncolata miatt pedig egy egész évet csúszott a végzéssel. Majd szétvetette a düh, mert így lehúzták egy egész évi tandíjjal egy apró figyelmetlensége miatt, de nem tudott mit tenni, falakba ütközött. Persze tudom, hogy van, ahol ennél százszor jobb a helyzet, rugalmasan lehet tárgyakat felvenni és teljesíteni.
2020. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Végül felvehetem vizsgakurzusban és kérvénnyel a ráépülőt is, mert azt mondta a gyakvez szívesen aláírja, hogy legyen lehetőségünk és ne csússzunk emiatt.🙂
2020. jan. 29. 06:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor vannak még rendes tanárok!
2021. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!