Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mellényúlhatok-e bármelyik...

Mellényúlhatok-e bármelyik szakválasztással?

Figyelt kérdés

Hamarosan felvételizek, mindenképpen info-s irányba szeretnék továbbmenni.

Jelenleg leginkább programozásban van tapasztalatom, de nagyon érdekel az info minden iránya.

A következő egyetemeket/szakokat néztem egyelőre.

BME-VIK - mérnökinformatikus

BME-VIK - villamosmérnök

PPKE-ITK - mérnökinformatikus

SZTE-TTIK - programtervező informatikus


Tisztában vagyok vele, hogy kicsit más irány a 3 szak, azonban a kérdésem az, hogy ha az informatika minden iránya érdekel, akkor nyúlhatok-e mellé a választásommal?

Jöhetnek személyes tapasztalatok, tanácsok, bármi.

Köszönöm előre is.



2020. febr. 2. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nézd át a mintatanterveket, és döntsd el, hogy pontosan mivel szeretnél majd foglalkozni a jövőben, és az alapján állítsd fel a sorrendet.
2020. febr. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a mérnök szakmák közül elkerülöd az ilyen élelmiszer, építő-építész, agrár, biomérnök meg ezeket a szakokat akkor félre nem nagyon nyúlhatsz.

Gép,jármű valamint az IT ipar elég jó.

2020. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy mivel akarsz nagyvonalakban foglalkozni a későbbiekben. Hardver vagy inkább szoftveres dolgok.

A tanterveket is bújd át, hogy melyik szak tárgyait tanulnád szívesen. Igazából a szakmát úgyis egy cégnél fogod kitanulni, vagy otthon. Az egyetem csak vmi alapot ad, úgyis inkább a matekot fogják nektek agyba-főbe tolni. Programozni meg majd tanítanak vmit. Legalábbis mi-n és proginfen.

2020. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!