Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem, kredit túllépés?

Egyetem, kredit túllépés?

Figyelt kérdés

Kötelező 30 kreditet teljesíteni/ félév.

Első félévben 33 kreditet teljesítettem.

Mésodik félévben 6 szabadon választható kreditet kell felvennem.

Ha a múlt évben volt 3 kredit többletem, akkor azt átlehet csúsztatni a második félévre.., tehát második félévben elég lenne 6 kredit helyett, csak 3 kreditnyi szabadon választható tárgyat felvennem?


2020. febr. 2. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
"Kötelező 30 kreditet teljesíteni/ félév" - már ez nem igaz. Nem kötelező, csak ajánlott. A lényeg, hogy a képzés végére meglegyen a megfelelő számú kredit. Amúgy mivel felsőbb évfolyamokon általában érdekesebb / hasznosabb szabválok vannak, én kifejezetten kevés szabvált vettem fel a képzés első felében, és később pótoltam a krediteket.
2020. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "kötelező 30 kredit". Ha akarod, felvehetsz 3 kreditet is egy félévben, senki nem fog szólni egy szót se, max átsorolnak önköltségesre.

Az állami ösztöndíj megtartásához kell két félév átlagában 18 kreditet teljesíteni (azaz 36 egy év alatt) + a minimum átlagot elérni.


Nekem első években 23-28 kreditem volt, most már 41-43 kredit. Lényeg, hogy mire végzel, legyen meg a szükséges kreditmennyiséged.

2020. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyetem végére max. 15%-al lépheted túl a kredit számot. Tehát egy egy BA képzés esetén 180kreditet kell összegyűjteni és 195 kreditig még jó vagy, utána fizetned kell a kreditekért.
2020. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!