Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen drága a...

Másnak is ilyen drága a jogosítvány?

Figyelt kérdés

Nem buktam eddig semmiből.

Még csak 10 óra vezetésen vagyok túl, és már most 250 ezret meghaladtam.(ha mind a 30 óra vezetést beleszámolom, tehát ebben plusz órák nincsenek)

Ez hogy lehetséges, hogyha elméletben a 2019-es árak ilyenek voltak hozzávetőlegesen? (Vidéken tanulok)

[link]


Nekem ilyen áraim voltak (kaptam számlát)

Elméleti kresz tanfolyam 30 000

Elméleti vizsga dij 4600

Elsösegély tanfolyam 8000

Elsösegély vizsgadij 18200

Gyakorlati tanfolyam 3x 60 000

Gyakorlati vizsgadíj 11 000

+ netes kreszteszt 5000

+ orvosi 7200


(Pluszokat nem számoljuk akkor is valami nem stimmel)



#jogosítvány #tanfolyam árak
2020. febr. 2. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly csináltam a jogsit, de sehol nem láttam 3000 forintos óradíjat. Nekem csak az alap 30 óra volt 165.000 Budapesten, de én eleve egy drágább iskolát választottam, mert az olcsóbbaknál azt mondták, hogy a sikeres kresz vizsga után örüljek, ha 3-4 hónapon belül autó közelébe kerülök. A KRESZ online+a vizsga volt együtt 50.600. A forgalmi vizsga, orvosi, elsősegély tanfolyam annyi volt mint neked, de az elsősegély vizsgáért fele ennyit fizettem. Plusz volt még +10 órám, és egy második forgalmi vizsgám. Drága helyett választottál te is úgy tűnik, de ezt tudnod kellett, amikor beiratkoztál. Gondolom előtte utánanéztél a dolgoknak.
2020. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem már évekkel ezelőtt is benne volt majdnem fél millába az egész cakk-pakk, mire harmadjára meg lett a forgalmi és ugye én vettem plusz órákat is, szóval nyugodtan számolhatsz többel. Valszeg Pesten kevesebb, mert több az iskola, muszáj versenyben maradniuk.


Persze az oktatón is múlik, hogy mennyit farag le a vezetési órádból ilyen-olyan ügyeit intézve, akkor aztán persze, hogy nem elég az alap óra, nem mindenki vezetget feketén a családtagokkal faluhatárban meg imitt-amott és persze érzék is kell hozzá s főleg lazaság, mert az izgalom sokat ront a vizsgákon.


Úgyhogy stimmel az, a jogsi megszerzése drága mulatság!

2020. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan munkatársaim akik 2019 elején tették le ugyanennél az iskolánál, nem volt ilyen drága.

Az oldalakon nem volt ár ismertető, amikor mentem jelentkezni személyesen és rákérdeztem, akkor is annyit mondtak hogy felesleges számolgatni, mert változhat.

Mindenki isteníti ezt a sulit a környéken, a nagyobb szomszéd városból is sokan jönnek ide. Facebookon is jókat írnak.


Érdekes minden esetre.

Hiába kaptam szemtől szembeni tapasztalatot, valahogy nekem mégis drágább.

De hogy miért az még nem derült ki számomra.


Mindegy megszívtam :/

2020. febr. 3. 00:15
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát hála az égnek az oktató jó fej, és végig vezetjük normálisan.

2020. febr. 3. 00:17
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha jófej az oktatód, akkor nem szívtad meg! :)
2020. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekem kb. 160k volt úgy, hogy minden meglett elsőre, 30 óra után vizsgáztam.

Így ránézésre emlékezetből az óradíj volt sokkal kevesebb. Gondolom az a 3x 60000 az a 30 óra, tehát 6000 Ft 1 óra??

Nekem 3.500 volt 3 éve.

2020. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Meg az elsősegély vizsgadíj se volt ennyi, ennek harmada szerintem.
2020. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen kerek 6000 egy óra.
2020. febr. 3. 00:35
 9/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem a papirokat amit kaptam és tényleg ennyibe került minden. :/
2020. febr. 3. 00:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az oktató és egyre drágább lesz szerintem, szóval igyekezz mihamarabb megszerezni a jogsit, mert lehet, hogy jövőre vagy ősztől még többre jön majd ki! Ez van!


Az a fontos, hogy az oktatód jó legyen, mert hiába veszel olcsóbban órát, ha xar a mester.

2020. febr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!