Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell-e újra orvosi vizsgatra...

Kell-e újra orvosi vizsgatra és KRESZ elméletre fizetnem, ha lejárt a kresz-vizsgám?

Figyelt kérdés

Külföldre költözés miatt félbe kellett hagynom a gyakorlati óráim, közben lejárt a 2 év.

Megcsináltam online egy tesztet 3x, mind a 3 hibátlan volt, azt hiszem, menne a vizsga az újbóli elmélet nélkül is. Lehet ilyet, hogy én magam jelentkezek vizsgára? (Az előző elméleti oktatás elvégzéséről van igazolásom, nem tudom, egyáltalán kell-e ilyen, vagy elég a vizsga).

Illetve orvosi vizsgálatra sem költenék megint, az előző autósiskolának kellett még elküldenem az eredeti példányt. Ehhez vajon hozzáférhetek, vagy esetleg központi rendszerben vezetik? Nem gondolom, hogy egyébként megtartották volna a papírom így 4évvel később.

Help!!! :)



2020. febr. 4. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha lejárt a 2 év újra kell kezdeni az egészet.

Orvosi se jó, mégis mit mutat a jelen állapotodról egy 2 évvel ezelőtti orvosi vizsgálat?

2020. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor sem a jelenlegi állapotomat mutatja, ha már évek óta vezetsz:)
2020. febr. 4. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi 10 évre szól.
2020. febr. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hallak65 válasza:
Az első hozzászóló nincs képben. Az orvosi 10 évre szól, 60 év vagy több felett pedig 5-re. Így ha letelik a 2 éved, akkor még használható. Autósiskolák azt szokták ajánlani, 5 évnél idősebb az orvosi, akkor tanfolyamot még kezdhet vele az ember, de jogosítvány kiváltása előtt megéri újat készíteni, mivel az orvosi érvényessége a jogosítvány érvényessége is.
2020. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!