Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mettől számít plágiumnak más...

Mettől számít plágiumnak más szakdolgozatából való ötletmerítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jött el nekem is az életemben az a fránya 3-4 hónap, amikor mindenről lemondva meg kell, hogy írjam a mesteres szakdolgozatomat. A konzulensem javasolta, hogy minél több forrásból merítsek ötletet, így pl. szakcikkek és folyóiratok mellett szakdolgozatok és egyetemi kutatások is szóba jönnek.


Kérdésem felétek, hogy amennyiben átveszek gondolatokat egy másik valaki szakdolgozatából, és ahol mondjuk ő hivatkozott egy primer forrásra és én is a primer forrást hivatkozom, az még nem számít plágiumnak igaz? Persze, tisztában vagyok vele, hogy ilyenkor mindig a primer forrásnak nézzek utána és azt hivatkozzam, ne azt, amit más is hivatkozot, mert felmerül a kérdés, hogy mennyiben változtatta meg az eredeti állítását a szerzőnek.


A plágiumkeresők viszont felfigyelnek ilyenre, ha pl. én is ugyanazokat a forrásokat hivatkozom le, hasonló a stuktúra a fejezetrészben mint egy másik illető szakdogájában? Vagy csak az tűnne fel, ha konkrétan ctrl C, ctrl V-vel kimásolnám a gondolatait, amit nyilvánvalóan nem szándékozom megtenni.


Köszi előre is a segítséget!


P.S Konzulens nem igazán elérhető sajnos, kénytelen vagyok minden kérdésre magam rájönnöm.



2020. febr. 6. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
A primer forrást én elolvasnám a helyedben, nem csak a másik szakdogájára hagyatkoznék.
2020. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!