Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angolon az olvasott...

Emelt angolon az olvasott szöveg értés résznél milyen taktikát alkalmaztok?

Figyelt kérdés
Először teljes egészében elolvassátok a szöveget vagy kérdésenként próbáltok releváns információt kikeresni a szövegből? Én a 2.al próbálkoztam sokszor de rájöttem hogy ez nem működik bár ezt próbáltam nyelvvizsgáknál ott meg megvoltam vele.
2020. febr. 7. 14:12
 1/6 timortin ***** válasza:

Szerintem:

(1) szövegolvasás, hogy képed legyen a szövegről. Az sem baj, ha minél többet memorizálsz belőle (annál gyorsabb és hatékonyabb lehetsz a feladat megoldásában. Mondjuk ez nem mindenkinél lehet működőképes).

(2) kérdésolvasás, hogy képed legyen a kérdezett részletekről

(3) szövegolvasás+jegyzetelés a kérdezett részletek kontextusában

(4) válasz-kidolgozás, de odafigyelve a csalafinta csapdalehetőségekre. Emlékszem volt egy kolléganőm, kenterbevert engem angolból, de egyszer mindkettőnknek kellett ilyen feladatot csinálni. Ő beleesett az egyik értelmezési csapdába, én meg azért nem (és lett e feladatnál több pontom), mert gyenge angolom miatt nagyon koncentráltan odafigyeltem minden részletre.

2020. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hmm.

Hát én egy csomó mindent nem tudtam erendendően ezzel kapcsolatban, nyelvvizsgán soha nem jegyzeteltem a szövegből se B2-n se C1-en, de az emelten nagyon sok becsapós kérdés szerepel ami összezavaró. Ezért ez a taktikám:

-Elolvasni a szöveget

-Elolvasni a kérdéseket

-Aláhúzni a releváns infot a szövegen belül ami a kérdésre vonatkozik

-Átolvasni a releváns infot

-Az alapján válaszolni

2020. febr. 7. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor ilyesmi feladat volt akár irodalomból akár idegen nyelvből sosem olvastam el először az egész szöveget. Pedig a tanárok mindig ezt mondták, hogy először olvasssuk el a szöveget és aztán válaszoljunk. Én előbb mindig a kérdéseket olvastam el és aztán a szöveg olvasása közben válaszoltam a kérdésekre. Egy felől azért mert túl stressszes voltam ilyen helyzetekben mindig és úgysem értettem volna mit olvasok, ilyenkor az agyam mindig csak az információk kiszűrésére fókuszált nem arra hogy értsem mit olvasok szóval felesleges lett volna. Másrészt pedig szerintem így időt is lehet megspórolni. Persze arra figyelni kell hogy a végén újra kell olvasni az összes kérdést hátha a szöveg haladtával més jó választ találtunk rá. Nekem ez vált be, pedig mindig mindenki az ellenkezőjét mondta, szóval csináld úgy ahogy neked praktikusabb én azt ajánlom
2020. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 timortin ***** válasza:

- Szerintem van amikor nem elég aláhúzásba tömöríteni a dolgot. Én sem bő lére eresztett jegyzetelésre gondoltam, hanem tömör ám teljes infó leírására egy-egy kritikus pontnál.

- Csábító először a kérdésekre fókuszálni (kisebb erőforrás-igény, kevesebb idő után lehet elkezdeni válaszolni a hatékonyság jegyében), de elég lehet egy rossz pillanat és beleszaladhat a késbe az ember (felesleges iterációs körök formájában esetleg).

- Nekem azért szimpi a kezdeti szövegolvasás mert hosszabb lefutási idő idő alatt lenyugtat és a kérdések olvasásánál már egy-egy csapdára is asszociálva erősödhet a jóérzés a megoldás irányába. Én tehát többcélú 'befektetésként' gondolok a szövegolvasásra (feltételezve a jó időbeosztást).

- De amúgy ezektől az apró eltérésektől színes a világ.

2020. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hova tudok jegyzetelni?

Adnak külön lapot vagy azt hogyan lehet kérni?

2020. febr. 8. 00:30
 6/6 chtt ***** válasza:
100%
Tanár vagyok, és mindig a hármas módszerét ajánlom a tanítványaimnak. Első lépésben nézd meg, értsd meg a kérdéseket, így a szövegolvasást nem "látatlanban" csinálod, hanem az agyad rögtön a válaszok keresésére fókuszál. Amit biztosra veszel, már első olvasásnál megválaszolhatod, ha maradnak megválaszolatlan kérdések, olvasd át még egyszer. Nekem az összes ilyen jellegű vizsgámon bejött. De ahogy előttem írták, nyilván nem tuti, mindenkinek meg kell találnia a saját módszerét.
2020. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!