Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a főiskolán egy tanár ok...

Ha a főiskolán egy tanár ok nélkül megbuktat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy tanár aki egy gyakorlati tárgyat oktat megbuktat.

A tárgy teljesítéséhez egy beadandót kell beadni és utána lehet vizsgázni.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy a beadandó jó, de ha el is jutnék a vizsgáig ott is bukás lenne, ha már a jó beadandó az.

4.5 felett van az átlagom minden félévben és a fő tárgyak szinte mind 5.

A tanár azért buktat meg, mert pár családtagommal még a múltban rosszba volt. Viszont a dékánnal jóban van a tanár és befolyásos.


Ilyen esetben hol lehet panaszt tenni?

Milyen lépéseket lehet tenni?


Köszi!


!! OLYAN ÍRJON MÁR AKI ÉRT HOZZÁ !!



2020. febr. 7. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem nagyon értek hozzá mégis írok. Nyilván az adott iskola felügyeleti szervéhez. Előtte figyelmezteted a dékánt négyszemközt.
2020. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3x megbuktat, akkor utána kérvényezheted, hogy más vizsgáztasson. Ennyi.
2020. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 timortin ***** válasza:
100%

- Én kerülném a konfrontatív megoldásokat. Mert lehet ugyan bizottságosdit játszani, sőt adott bukás után már kötelező is (hogy az iskola védje magát). De a diák mindig hátrányban van/lesz az iskolába 'beágyazott' tanszékkel szemben.

- Erőből ezeket nehéz kezelni, mert ha nem most, akkor a későbbiekben igyekezhetnek "kinyuvasztani" téged. Én azt gondolom az alvó oroszlánt sosem érdemes rugdosni, mindig intelligenciából+eleganciával kell ezeket a típusú gondokat kezelni. És házon belül mindig!

- Elsőként a problémás gyakorlatvezetővel kéne beszélni, hogy mi a feltétele az átmenésnek. (Mégha hánysz is tőle.)

- Első bukás után egy szinttel feljebb a tanárhierarchiában (egészen a tanszékvezetőig), de továbbra is négyszemközt lehetne említeni a problémát, meg segítséget kérni.

S-z-e-r-i-n-t-e-m.

2020. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent tudsz nem tud megbuktatni, főleg ha írásbeli. Mert az írásbeli javításának megtekintésre jogod van. Ott meg kérdezheted a tanárt miért nem jó. Ahogy a beadandót is megtekinteted.


Amúgy van HÖK akik a diakok jogai mellett vannak. Lehez hozzájuk fordulni. Ha nem tudnak érdemit mondani, mehetsz a dékánhoz, ha ő sem akkor a rektorhoz. Ha ő sem akkor ott az Oktatási Hivatal.

2020. febr. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg az egyetem tanulmányi szabályzatát. Nálunk (Debrecen) ha megbuktál 1 alkalommal, második alkalomkor kérvényezhezed hogy másnál vizsgázz.

Ha továbbra is buktat és biztos vagy benne, hogy személyes dolgok állnak a háttérben, akkor a tanár - tanulmányi felelős - tanszék vezető - dékán - oktatási rektorhelyettes - rektor útvonalon elindulhatsz a HÖK segítségével.

2020. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók javaslatai mellett van még egy lehetőség. Ha létezik bármelyik más főiskolán vagy egyetemen az országban az adott tárggyal ekvivalens (tematikájában 75%-osan egyező) tárgy, akkor azt vendéghallgatóként teljesítheted ott is, utána pedig kreditátviteli kérvénnyel ki lesz pipálva. (Ettől még maradhatsz persze hallgató és járhatsz órákra is a jelenlegi főiskoládon.) A vendéghallgatói státuszért a fogadó intézménynek pár ezer forintot kreditenként fizetni kell, de ez még mindig olcsóbb, mint csúszni vagy kibukni.
2020. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha van másik tanár simán hozzá veszed fel! Vagy kérhetsz független bizottságot! A dolgozatot meg jogod van megtekinteni.


Én ilyen miatt hagytam ott, kis kar, nem volt másik tanár...

Már az elején kiszemelt magának, úgy jött be, na "most tudom, hogy megfog bukni", aztán az első őra volt. Folyamatosan megalázott...


Egy alkalommal nem mentem zh-ra, tüdőgyulladásom volt, felkellni nem bírtam, írtam neki, majd mikor mentem, közölte, hogy "igazolást mimden hülye tud szerezni, még maga is". Meg pótoltatni az egész előző 2 évből akarta, még más simán megírhatta újra, olyan miatt, h ogy "bocs, dolgoztam, nem engedtek el". Inkább a másodikat beadtam üresen, hogy ne kelljen pótolnom és elmentem vizsgára...


Csak a szüleim miatt próblákoztam újra, meg újra, mert nyomatták, meg terrorizáltak.

Konkrétan én buktam már 80 %-ra is. Valamint szóbelin, hogy egyet kérdezett, ki sem hagyta szólni, "ezt alapismereti korában tudnia kellene, így nem megy át, jöjjön jövőre". Utána éven külalakra buktam. Már rendesen bepánikoltam, ha megláttam, folyamatosan ócsárolt, gúnyolt... Nem a képességeimmel van bak, nem tamított semmit sem, meg az elején kinézett, hogy én gimnáziumból jövök, így elkönyvelt butának...


Már a legeslegelső félévben nagyon durván rám szállt, még a dolgozatomat is mutogatta más évfolyamoknak, akkor kellett volna váltani. Vagy sulit, vagy szakot, vagy kart, mint mások... De én hiába momdtam anyáméknak, inkább megvertek...


Az lett a vége, hogy otthagytam, meg elb.szatak anyámék nekem 4 évet az életemből, mert hiába van meg az össze tárgy ezen kivül, erre még épül vagy 6, meg államvizsgán is vele vagy...


Sarkamra kellett volna állnom, hogy nem, nem tetszik, szivat a tanár, mint a végére már az orromat törték el, meg fenyegettek, meg nekem jöttek, ha nincs diplomám...

2020. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!