Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az egyetemi...

Hogyan működik az egyetemi rendszer?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a hülye kérdésért, de elég nehéz helyzetbe kerültem, és nem voltam nyílt napon sem. Az alaphelyzet az, hogy 11. évfolyamtól esti suliba járok(senki nem segített a felvételi eljárásban) és mivel későn jött az ötlet, hogy szeretnék jelentkezni, nem tudtam nyílt napra menni és egyebek. Idén érettségizem.

Szóval kérdésem leginkább a Neptunhoz, tárgyfelvételhez és a mindennapi egyetemi élethez kapcsolódik. Hogyan működnek ezek a dolgok?



2020. febr. 11. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezekkel a dolgokhoz a nyíltnapokon se kerültél volna közelebb, szóval ezen ne bánkódj.

Miután majd lezajlik a felvételi eljárás, az egyetem, ahova felvételt nyertél, küldd majd neked egy információs csomagot, amiben minden lényeges információ benne lesz. Első félévben általában általában az egyetem felveszi a tárgyaidat (legalábbis a kötelezőket), utána pedig neked kell majd egy internetes felületen intézni ezeket, ahogy a vizsgajelentkezéseket is stb. Ha van konkrétebb kérdésed, arra könnyebb válaszolni, mert így általánosságban nehéz beszélni azért róla.

2020. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Többnyire kapsz egy útmutatót, ami alapján el fogsz majd boldogulni, de amúgy a TO szívesen segít a gólyáknak. Legtöbbször az egyetem weboldalán is kint van minden fontos infó: kötelező tárgyak, határidők, stb.
2020. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Beadtad már a jelentkezést? A héten lejár a határidő, ha eddig nem tetted meg, a napokban mindenképp intézd el.

Emelt érettségire is jelentkezz, kelleni fog a felvételihez.

2020. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi #1, #2 így már inkább képben vagyok. Konkrét kérdésem nem igazán volt. Csak féltem, hogy belekerülök a mélyvízbe, és fogalmam sem lesz, hogy mit hogyan kell intéznem.

Holnap töltöm fel a 11. osztályos bizonyítványom, és angolból emeltezni fogok. A tavalyiban volt 2 4-es. Idén félévkor teljesen ötös lettem, amit remélem sikerül tartani év végére. Közösségszervezés szak a cél. Remélem meglesz :D

2020. febr. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!