Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Szlavisztika (orosz)...

ELTE Szlavisztika (orosz) vagy KRE Keleti nyelvek és kultúrák (japán)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha tolmács/fordító szeretnék lenni melyik helyre jelentkezzek? Melyik "érné" meg jobban? A japán vagy az orosz?


Mindkét szak nagyon tetszik és érdekel mindkét nyelv, nem tudok dönteni..

Úgy gondoltam, hogy az egyetem mellet tanulnám a nyelvet nyelviskolában is. (illetve előbb-utóbb mindkét nyelvet szeretném megtanulni, de egyetemen csak az egyiket).


Ha az oroszt választom, akkor az ELTE-re jelentkezem szlavisztikára, ha a japánt, akkor a KRE keleti nyelvek és kultúrák japán szakirányára (vagy talán ELTE keleti nyelvek és kultúrák-japán).


Esetleg valaki, aki ezek közül valamelyik szakra jár/járt, tudna mesélni róla? Milyenek a tanárok, az oktatás, a közösség stb.?

Illetve mennyire intenzív a nyelvoktatás?



2020. febr. 11. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A Károlin nagyon szerényes a japán nyelvoktatás, messze leszel a fordítói képességtől még akkor is ha fordító speces voltál (tapasztalat). Ha jól tanulsz és kedvelnek a tanárok akkor kaphatsz egyéves ösztöndíjat Japánba, ez viszont nagyon nagy lehetőség és ennek köszönhetően kinyílna előtted a világ, de ugye erre nem lehet apellálni hogy biztosan meg fogod kapni. Én sokkal inkább ajánlanék egy nyelvtanfolyamot, mint a japán szakot, ha a célod a nyelvtanulás és a későbbi fordítás/tolmácsolás.
2020. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én keleti nyelvek és kultúrák szakra jártam, igaz más nyelvre.

De gondold meg kétszer. Mert jól mondta az előző.. ha elvégzed még nagyon messze leszel attól, hogy fordító-tolmács lehess.

1,5 év után a saját véleményünket nem tudtuk elmondani. Se azt, hogy éhes/szomjasak vagyunk.

Szerintem inkább nyelviskolába menj és majd csinálj egy nyelvvizsgát. Hidd el, többre fogsz menni vele!

2020. febr. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!