Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az a szakma,...

Szerintetek mi az a szakma, amit megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Akár okj, akár főiskolai képzés
2020. febr. 13. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi, főiskolai résznél tudnék segíteni. Ezen belül is bizonyos szakokkal, szakcsoportokkal.


Orvos - megbecsült és egy életen át tartó hivatás, az általános orvos képzés 6 éves, sokat kell majd tanulni. Az első két év kemény. Konkrétan képzeld el az érettségit. Érettségin 4 év alatt kell 4 középszint és 2 emelt szintű (biosz + kémia/fizika). Orvosin két éved (első kèt év) kb. 8 emelt érettséginek és 3-4 középszintű érettséginek megfelelő mennyiséget kell megtanulni, a nehézségről pedig nem is beszéltem. Jól is lehet vele keresni, de ideheza ugye most nehéz vele a helyzet. Az orvos szakma nálunk nagyon hierarchikus a hálapénz miatt elsősorban. Ezt sok orvos alátámasztotta anno. Szóval emiatt sem könnyű a szakmai ranglétrán feljebb jutni. Külföldön nagyobb a megbecsültség, de nem árt oda a magas szintű (C1-C2) nyelvtudás.

A magyar orvosokat szeretik. Szerintem megéri.


Jogász - szintén egy klasszikus életpálya, bár az ügyvédekből tényleg sok van. A végzett jogászok az 5 éves képzés után 90%-ban ügyvédek akarnak lenni, ami nagyon nagy arány. Én itt egy másoddiplomát javasolnék, közgazdász diplomát például.

Természetesen létezik több jogi szakvizsga, nem csak ügyvédi. Pénzügyi, kereskedelmi jog egy nagyon jó út szerintem. Plusz nyelvismerettel még jobb vagy.


Mérnök - Főleg azoknak akik reál beállítottságúak. A matematika és valamelyik reál tárgy ismerete ide megkerülhetetlen. Gépészmérnök, Villamosmérnök, Vegyészmérnök, Mechatronikai mérnök, Biomérnök, Építőmérnők, Építészmérnök mind jó választások alapjáraton. Bár a mai világban ha nehezen tudsz dönteni, akkor alapképzésnek a villamosmérnökit ajánlom, az szinte minden iparágban ott van. Az alapképzés általában 3,5 ritkábban 4 éves.


Informatika - Az egyik legnépszerűbb szakma lett a világon. Nagy a vita itt gyakorin, hogy kell-e diploma vagy sem, de az biztos, hogy igazán megtanulni programozni magadtól fogsz főként. Sokat lehet vele keresni akár 1-2 év tapasztalat után is, de ne ez motiváljon. Bár a szakmában nem árt a mester diploma számos esetben ha feljebb akarsz lépni, sok helyen ez elvárás egy magasabb pozíciónál.


,,Élő természettudomány" - (biológia, kémia) - Nos ehhez sok információt nem tudok írni, de külföldön nagyon keresettek a kutatók. Mivel ezek nagy de főleg mély tudást igényelnek, így minimum ehhez az életpályához a mester diploma. Ehhez pedig alapból 5 évet kell tanulni. Nem árt egy PhD is. Van ezekben jövő, mert a genetika, betegségek, gyógyszerészet területei nagyon sokat fognak az elkövetkező időben fejlődni.


,,Hallott természettudomány" - (matematika, fizika) - Elérkeztünk oda, ami klasszikus mégis szubkultúra, mert alig tanulják, sokan azt sem tudják, hogy létezik. Mindkettővel lehet BSc után érvényesülni mérnöki/műszaki/informatikai területen, a gazdasági pálya, elemző is egy lehetőség. Kutatni, tudományos pályához kell az MSc és a PhD is. Szerintem az egyik legjobb választás (ez egyéni vélemény), viszont sokat kell cserébe tanulni. A legnehezebb szakok közé tartozik sokak szerint.


Közgazdaságtan-üzleti szakok - A legnépszerűbb csoport hazánkban jelenleg. A Corvinusra a gazdálkodási és menedzsment szakra már évek óta 5000-6000 fő jelentkezik, amiből 500 főnél biztosan nem vesznek fel többet, a pontos számot nem tudom. Nagyon sokan akarnak az üzleti/gazdasági életben érvényesülni, így nagy a versengés. Nem árthat ebben az esetben valami plusz tudás a továbbiakban. A gazdaság és pénzügy matematikai elemzés osztatlan 5 éves mester egy jó választás. A bátrabbaknak szívesen ajánlom.


Nagyjából ezek jutottak eszembe.


Szóval a lista nem teljes, és ezek csak ilyen rövid típusú válaszok, de ha a kérdezőnek vannak további kérdései, gondolatai és érdeklődései, akkor könnyebben lehetne segíteni.

2020. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A mérnöki rész érdekelne, nagyon is, főleg a villamosmérnöki pálya, de nem mondanám hogy olyan jó lennék matekból.


Ezen kívül egy földrajz/idegen nyelv tanárin gondolkozom, de 10 félév az osztatlan, és azért 5 évet tanulni a nettó 120as fizetésért.. Annyira nem éri meg. De a földrajz nagyon érdekel még. Ennek kapcsán még a földmérő/geodéta mind szakma is jó lenne.


Mondjuk, ahogy nézegettem a szakokat, még a leghumánabb szakokon is van matek, ezért parázok annyira főiskolára menni, mert félek nagyon beégnék, valahol a logaritmus előtt megállt a tudásom még 10. Osztályban...

2020. febr. 13. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A villamosmérnöki szakra akkor menj, ha megy a matematika és a fizika. Ergó megy emelt szinten is. Tehát megtudsz oldani emelt érettségi tesztet 75% körülire vagy fölé. Szerintem olvasd gyakrabban magadtól a fizikát és matematikát, az sokat tud segíteni. A legtöbb emelt szintű téma pedig nem feltétlen nehéz (pl. paraméteres másodfokú egyenletek, párhuzamos szelőszakaszok, műveletek szögfüggvényekkel, parabola egyenlete, kúpszeletek, határérték számítás, csak mondjuk azt, hogy középszinteseknek nem kell. De ezek nem nehéz témák attól még.)


Plusz nem ártana valami alap informatikából sem programozás terén.


Volt BME-sek is anno írták itt vagy valahol, hogy konkrétan elitgimisek is kihullanak erről a szakról. Igen, a top 10-re gondolok (Apáczai, Radnóti, Eötvös, Fazekas, Treffort, stb.)


Egyszerűen azért, mert a matek, de sokkal inkább a fizika tudásuk nem elég, így csúsznak egy félévet biztosan. A szakmai tárgyakról nem is beszéltem. Szóval egy (de akár kettő) évnyi csúszás sokaknál létező dolog, ami be is következik.

2020. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!