Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodévesen szakot szeretnék...

Másodévesen szakot szeretnék váltani, származhat hátrányom abból ha csak nem megyek be ebben a félévben az óráimra?

Figyelt kérdés
A Pázmány BTK anglisztika szakán tanulok jelenleg, és 3 félév után sikerült csak rájönnöm, hogy egyáltalán nem érdekelnek a tárgyaim. Szeretnék átiratkozni pszichológia szakra, de mivel már második flélv van, és passziváltatni se tudok, ezért legközelebb csak szeptemberben tudok kezdeni pszichón. A kérdésem annyi lenne, hogy lehet bármilyen gond abból hogy csak nem megyek be az óráimra ebben a félévben? Azt tudom hogy elpazarlok egy állami ösztöndíjas szemesztert, de ezzel még együtt tudok élni. Köszi a válaszokat előre is.

2020. febr. 13. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem passziváltadod/passziváltattad ezt a félévet? Akkor bem menne el egy újabb államis szemeszter.

Pszichológiára felvételivel mész át? Felvi. Hu?

Úgy tudom egyetemen belül, szakok között csak úgy nem lehet "ugrálni" felvételi nélkül.

2020. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már nem lehet passziváltatni, csak dékánival, amihez meg valami különleges ok kell, az nem elég hogy nem akarok bejárni.
2020. febr. 13. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyesnek igaza van csak új felvételivel lehet átkerülni másik szakra még egy karon belül is így van így mentem át BME gépész szakról energetikai mérnökire ! Ha szerencséd van van olyan emelted amit elfogadnak a pszichológia szakon ha nem akkor azt meg kell csinálni ill elég a pontszám ami megvan vagy újra érettségivel növelni kell ! Én is újra érettségiztem emelt fizika és közép matek !!
2020. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 spok ***** válasza:

Szia! Én a Miskolci Egyetemen kezdtem az anglisztikát 2016-ban, majd az első félév után passzívra mentem. Újratettem az érettségiket, és 2017 óta a Károlin tanulok pszichológiát.

Valóban nem kerülheted ki a felvi.hu-s eljárást. A pszichológiára másképp nem lehet bekerülni. Azt tanácsolom neked, hogy a tanulmányi osztályon adj le minél hamarabb utólagos passziválási kérelmet... tudtommal nem kell hozzá dékáni.

Amint meg tudod a felvételi eredményt júliusban, Neptunban töröltesd magad a hallgatói névsorból. Így semmiképp nem kell fizetned az anglisztikás képzés után, mert egy lezárt aktív féléved van csupán.

Hajrá!

2020. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!