Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne 26...

Szerintetek gáz lenne 26 évesen egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Igazából én nagyon szeretném. A párom támogat benne, de a család szerint hülyeség. Nem ellenzik, csak jót szórakoztak mikor közöltem velük, hogy mi a tervem. Tartok én is pár dologtól, hogy sokat felejtettem és nehéz lenne belerázódni, illetve hogy a beilleszkedés is nehézkesen menne. Meg persze ott van a tény, hogy majdnem 30 éves lennék, mire befejezném. De én mégis nagyon szeretném megpróbálni legalább. Ki mit gondol róla? Egyébként pénzügyre szeretnék járni, ha ez az információ is érdekelne valakit.

2020. febr. 14. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem!
2020. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
98%
50 évesen se ciki, sőt. 26 éves vagy, nehogy már felnőttként a család véleménye befolyásolja a döntéseid, vágd el végre a köldökzsinórt. Hajrá!
2020. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

A család tagjai idióták.

Bár én anglisztika szakra jártam ,a többi szakon is azt vettem észre,hogy 18-60 évesek teljesen vegyesen vannak.

Alapból rengetegen kihagynak éveket mivel akkor még nem tudják mi érdekli őket vagy elmennek Pestre vagy Nyugatra kis pénzt keresni esetleg egy okj-t vagy valamilyen tanfolyamot megcsinálnak esetleg kicsit utazgatnak.

Nálunk még 50 évesek is voltak szóval emiatt ne aggódj, alapból egyetemen nincs korhatár mint a középsuliban 21.év, bárki akárhány évesen jelentkezhet.

Amúgy a majdnem 30 leszel mire végzel meg annyit, hogy manapság egy átlag európai él 75-80 évet szóval nagyon is tudnál még dolgozni a szakmában+ amikor meghalsz a földi életedből nem a munkákra meg a bulikra fogsz emlékezni hanem ezekre az élményekre amik célt adtak az életednek és arra a boldogság érzésre amit akkor éreztél amikor elérted őket+ ne tudd meg hányan csinálják azt, hogy elkezdik 18 évesen és 30 éves korukig tanulnak,hogy addig se kell dolgozni xdd.

Szóval ha érdekel csináld meg, én nagyon élveztem az egyetemet a nehéz tantárgyak ellenére is.

Csináld azt amit szeretsz és soha nem kell dolgoznod.

2020. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, dolgozok jelenleg is. Nem munkakerülés végett, vagy kifogásból szeretnék belekezdeni! Köszi a válaszokat.
2020. febr. 14. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj. 26 évesen még bőven időben vagy, nekem is vannak bőven 26 feletti évfolyamtarsaim pedig ez egy 11 féléves képzés.

Ráadásul a pénzügyi diploma nagyon sok helyre jó lehet.

Talán érdemes lenne előtte rágyúrni a matekra de hidd el nem leszel lemaradva senkitől.

2020. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kozuk hozza, amugy teljesen jo otlet, hajra
2020. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vágj bele mindenképp, ne idős korodban bánkódj, hogy mennyi lehetőséget kihagytál, csak cirka 4-5 évről van szó.

Nekem dolgoznom kellett mielőtt elkezdhettem volna az alapképzést egyetemen, most 28 éves vagyok és szeptemberben kezdem majd a mestert és 30 leszek mire végzek. Sokan vannak ám így. :))

2020. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálsz amit akarsz, Te életed.

Ha szeretnél egyetemre járni, tedd nyugodtan. Senki nem gátolhat meg benne. Nézelődhetsz levelező képzések között is. Attól hogy 30 évesen fejezed be, még simán dolgozhatsz pénzügyben. Sőt, ha jól teljesítesz az egyetemen, akkor a tanáraid fognak beajánlani egy jobb céghez.

A beilleszkedés természetes hogy nem fog olyan könnyen menni mintha most lennél 18-20 éves, de nekem is van szaktársam aki 30 évesen kezdte és probléma nélkül beilleszkedett. Sőt, a legjobbak között van tanulmányilag, ráadásul mérnökin vagyunk.

Vágj bele nyugodtan. Legrosszabb esetben rájössz hogy nem neked való, de ha meg sem próbálod akkor egy életen át bánni fogod. Adj bele mindent és hajrá.

2020. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen kezdtem én is, azt hiszem. most végzek ebben az évben, és eddig 4.4 az összesített átlagom mérnökin.


Nekem megérte. Fizikai munkából átmentem először ipari technikusiba, majd mostanra már pár hónapja mérnöki beosztásban vagyok.

2020. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Harminc leszel, mire lediplomázol. A nyugdíjig lesz még 30-35 éved.

Nem mindegy, ez milyen munkával telik!

Én 47 vagyok, jövőre diplomázok.

2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!