Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire van nagy különbség...

Mennyire van nagy különbség az egyetemi és a gimnáziumi tanulás között?

Figyelt kérdés
Tényleg egy egyetemi vizsga felér egy érettségivel?
2020. febr. 16. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Azt mondanám, hogy ha a stressz szintjét kérdezed az adott életkorhoz viszonyítva, akkor az érettséginek a záróvizsga/államvizsga felel meg. Ott van ez, hogy több tantárgyból több tucat tételt kell tudni, és nagy a körítés mellé ("nagy, végső záróvizsga").


Természetesen a tartalmát tekintve az egyetemen a vizsgák jóval mélyebbek és bonyolultabbak, mint az érettségin. A büfészakokon egy egyszerű kollokvium felel meg nagyjából egy érettségi tárgy szintjének (azaz egy nem túl vastag, 130-150 oldalas könyvből kell főleg rizsát megtanulni). A nehezebb szakokon (mérnök, orvos, matematikai elemző közgazdász, fizikus, biológus stb.) a középiskolával össze nem mérhető bonyolultságú és nehézségű tananyag van, sokszor brutálisan nehéz és hosszú könyvekből. Az egyik tárgyamon két könyv volt a tananyag, egy 500 oldalas magyar és egy 600 oldalas angol, tele mindegyik adatokkal... és ez még csak bölcsészkar (régészet).


Ezen azonban nem kell aggódnod, ahogyan mondják: "teher alatt nő a pálma" – hozzáedződsz.

2020. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz, hogy egy egyetemi vizsga=egy érettségi... Az érettségi szerintem sokkal rosszabb. Attól mindenki fél, mert az az első nagy megmérettetés és azon múlik a bejutás a vágyott egyetemre. Senki nem akar rosszul teljesíteni, hiszen utána már sokkal nehezebb rajta javítani és az érettségit eleve mindenki le is nézi és hülye, akinek nem sikerül jól. Az elmúlt évek anyagát kéri vissza, vagyis több területről kell egy alapismeret és ennyi mindenre egyszerre koncentrálni nehezebb is szerintem (főleg, ha nem is érdekel minden). Ezzel szemben egy vizsga pedig csak egy szimpla vizsga a sok közül. Nem múlik rajta annyi minden és az egyetemen már hozzá is szoksz a vizsgákhoz. Egyetemen szerintem kevésbé stresszes is vizsgázni (alap esetben), nem múlik rajta annyi minden, nem olyan ciki megbukni stb. Egy vizsgán csak a félév anyagát kérik vissza, ami azért valamilyen szinten kötődik is a tanulmányaidhoz, ami jó esetben érdekel is. Én ezerszer jobban élem meg az egyetemi vizsgaidőszakokat, míg az érettségi idején nagyon féltem, izgultam és minden bajom volt.

Én eleve könnyebben is tanulok az egyetemen és igen, szerintem máshogyan kell tanulni. Lehetséges, hogy több az anyag és sok minden kell egy-egy tárgy teljesítéséhez (pl. többszáz oldalas könyveket kell olvasni stb., stb.), viszont én sokkal könnyebben át tudom látni az anyagot és a követelményeket, jobban be tudom osztani az időmet, fel tudom osztani a feladatokat, jobban tudok koncentrálni, pontosabban tudok készülni és nyilván jobban is érdekel. Az év elején kapunk tárgytematikát, amiben le van írva minden pl. az anyag beosztása, a hozzátartozó szakirodalom és a tárgy teljesítéséhez szükséges követelmények (mennyit lehet hiányozni, lesz-e zh és mennyi, lesz-e beadandó és mennyi-miből-mikor, lesz-e vizsga és szóbeli/írásbeli stb.). Így nekem sokkal könnyebb, mert előre látom és tudom, hogy mire számíthatok. Vannak tárgyak, ahol szerezhetünk megajánlott jegyet (pl. zh-ból) és ezzel kiválthatjuk a vizsgát. Mindig célzottan tanulok a számonkérések előtt, viszont mindig mindenből készítek jegyzetet az anyaggal párhuzamosan haladva (órákon jegyzetelek, olvasmányokból is jegyzetelek) és már ebből is megmarad némi tudás. Szerintem így könnyebb, míg gimiben kb. teljesen a tanárokhoz kellett alkalmazkodni és akkor csak úgy bejelentették, hogy mondjuk holnap írunk stb., sokkal kevesebb szabadságunk volt.

2020. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A #2 válaszolóval teljesen egyetértek, köszi, hogy nem kell leírnom! :D
2020. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!