Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mindenképpen mentőautón...

Ha mindenképpen mentőautón szeretnék dolgozni akkor melyiket ajánlanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

OKJ ápolói vs Mentőtiszti


Fiú vagyok és nincsen egészségügyi tapasztalatom. Egy sima alap gimnáziumba járok. Vidéken élek.


Igen, tisztába vagyok vele, hogy elvetemült egy munka ahol nagyjából annyi fizetésem lesz, hogy kijöjjön a napi 2 karéj vajas kenyérnek való, de cserébe állandóan a vérbe, húgyban és a hányásban fogok fürdeni. Szóval nem kérek olyan kommenteket amik lebeszélnek erről, mert nem vagyok rá kíváncsi. Szimplán az érdekel, hogy 0 egészségügyi tapasztalattal melyiket érdemes elvégeznem. Fogalmam sincs, hogy bírnám, életemben nem láttam egy komolyabb vérzést/szenvedő embert sem. Egyszerűen csak a segíteni akarás vágya hajt és úgy vagyok vele hogy ha nem készít ki akkor csinálni fogom, ha nem fogom bírni akkor tovább lépek.



2020. febr. 16. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerelj inkább mentőautókat, magyarán legyél autószerelő!
2020. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a mentőtisztit választanám.
2020. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A mentőtiszti papíron 4 év, gyakorlatilag számolj nyugodtan 5-6-tal, mert 1-2 ismerősömön kívül egyenesben még nem végezte el senki. 6 év alatt bőven meg fogod tanulni, amit meg kell. Leszel 35 mire leesik, hogy hülyeség volt ezt választani, és akkor fogsz váltani? Te tudod, mindenki úgy rontja el az életét ahogy akarja. De hidd el, mindenkit a segítés vágya hajtott, míg éhesek nem lettek a gyerekek otthon ...
2020. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én már sok cifra dolgot láttam.Sokszor kellett segítenem,a gyomrom bírta,de lelkileg és fejben ott kell lenni,tudni kell mit is kell csinálni.Okj ápolói hát nem tudom,én nem mennék bele. Gyógytornászat nem érdekel? Ismerősöm gyógytornász,most már otthon csinálja és rengetegen járnak hozzá és profitál belőle+segíteni is tud másokon,persze hivatalosan csinálja.Persze szíved joga melyiket választod,van mentős ismerősöm is hát...sokszor van agresszív beteg,akivel nem könnyű.A 2 opció közül a másodikat választanám.
2020. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Pont ezért gondolkoztam el az OKJ ápolóin. Az az egész egy két éves képzés, ráadásul a legelső mentőautón eltöltött gyakorlati hét alatt rájövök, hogy mennyire nekem való ez. Míg mentőtisztire mennék addig meg lehet, hogy 4 év alatt nem jönnék rá, mert nem lenne esélyem mentőn dolgozni aztán nagyon nem mindegy, hogy pár hónapot vagy négy évet veszítettem.


Viszont van egy másik dolog ami elgondolkodtatott: Ha mégis bejön a szakma és szeretnék magasabb kompetenciákat szerezni, tehát mentőtisztté képezni magam levelezőn akkor meg besz*pom, mert abból fog állni egy napom, hogy hazamászok 12 vagy 24 órás szolgálatból és mással ellentétben nem pihenni hanem tanulni fogok. Szóval ebből a szempontból meg a tiszti a jobb. Fogalmam sincs melyikkel járnék jobban. Nagy kockázat ez.

2020. febr. 16. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Mentőtiszti nincs levelezőn.
2020. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt egészségügyi pályára adod a fejed, szerintem csatlakozz a Helperekhez. Menj le fesztiválokra a mentősöknek/orvosoknak segíteni általuk, és meglátod mennyire neked való ez a szakma. Lesz a legkisebb sérüléstől kezdve a hányásában fetrengő emberen, alkohol/drog túladagoláson át az életveszélyes sérülésig minden. Ha utána is úgy gondolod ezt minden nap tudnád csinálni minimális fizetésért, akkor vágj bele egyből a mentőtisztibe.
2020. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakorló mentőápoló majd mentőápoló okj-t szerezd meg. E kategóriába fogsz így kerülni. Nem sok a fizu, de ha lesz egy jó mellékállásod (nem eü!), akkor elleszel valahogy. Ha tetszik mellette elvhégzed a tisztit. Oda plusz pont az ápoló okj is. Nem lehetetlen munka mellett megcsinálni, másoknak is megy. Ha megy. Maga a tiszti nehéz.
2020. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!