Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi élet megváltoztato...

Az egyetemi élet megváltoztatott (leginkább kolisra gondolok)?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék egyetemre menni, kollégiumba, azzal a reménnyel, hogy ez segít változni. Szocializálódnék, ismerkednék, magamra lennék bizonyos szinten utalva, nem lenne az az opció, hogy amikor hazaér apám, segít. Apám imád, az élete vagyok, és önállóságra nevelt, de akaratlanul a szavaival, amiket ha ő nem is gondolt komolyan, belém égtek, többek között ő miatta is csökkent le az amúgy sem sok önbizalmam. Csak mert nem tudok jól közlekedni, mert miután egyedül maradt velem, és ő nem jár tömegközlekedéssel sehova, utálja, nem mentünk kb sehová, hogy tudjam mi micsoda, hol van. De azért simán rám vágja, hogy életképtelen vagyok, pedig már sokat fejlődtem, próbálkozok. Sorolhatnám.


Az egyetem szerintem megfelelő kiszakadási lehetőség, de mivel nem tudom, milyen igazából, szeretnék történeteket, eseteket olvasni, amik igazolják vagy ellenkezőleg, megvilágosítanak, hogy rosszul gondolom.


Köszönöm annak, aki normálisan válaszol!


18/l



2020. febr. 16. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha olyan helyre megyek, ahol még nem jártam, beírom a címet a Google Föld programba, ott megvannak a tömegközlekedési járatok megállói meg a számuk is. Azt követem. Ha nagyon kacifántos az út, beírom a megfelelő busz számát a keresőbe, és kérek róla egy videót, a legtöbb járatról készítettek ilyet, és végig tudom nézni az utat, a megállók is jelölve vannak. Így már nem lehet eltévedni. Ez nem szocializáció, hanem technikai kérdés csak, de végül is erről kérdeztél.
2020. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem erről kérdeztem. Ez csak megemlítettem, a közlekedést. Anno nem volt érintős telefonom, mert telefont sem akartam, aztán amikor lett, arra kellett, hogy apám hívni tudjon, nekem nem volt pénzt a telómon, nem tudtam hívni senkit, ahogy netet sem használni, hogy beírjak bármit is a keresőbe. Nem olyan régen, mielőtt butafonra váltottam, mert elegem volt 0-24-ben való frissítésekből, facebook-messenger minden nemlétező tököm üzenetekből, a telefonomat, ha kellett használtam, mint azt írtad, kereső, mert már van rajta pénz.
2020. febr. 16. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenki csak egy életutat járt be, nem tudom, mi lett volna, ha nem lettem volna kollégista.


Sokat szocializálódik az ember, de kell egy alap tűrőképesség és barátságosság, hogy ne legyen nagyon kellemetlen élmény. Ha nincs testvéred, mindig egyedül laktál és még táborozni se voltál, akkor a kollégiumi élet elég "mélyvíz".


Az egyetemi élettel némiképpen párhuzamos síkon létezik, nem is igazán segíti azt (tanulni pl. elég nehéz...), de ad egy olyan közösségi élményt, ami időnként elég fantasztikus is tud lenni: [link]

2020. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számomra az egyetemi kollégium egy rémálom volt. Középiskolában is kollégista voltam (imádtam), nem az elszakadás jelentette a problémát, hanem a többi. A kollégium (az egyetemen) összedőlni készült, mindenhol vastagon állt a mocsok, kb kéthetente takarították a zuhanyzót amit 50 ember használt. A konyhában is minden vastagon koszos volt, egy kávét nem lehetett normálisan megfőzni. A szobatársam akihez beosztottak, szintén úgy élt mint egy hajléktalan kb. Ott aludt a penészes tányérjai mellett. Végtelenül magányos voltam, senki nem szólt a másikhoz, nem voltak közösségi programok, senkivel még köszönő viszonyba se kerültem fél év alatt. És persze ehhez jön még a nyomás az egyetemen.


Nem biztos hogy neked is ilyen lesz, de nem zárható ki.

2020. febr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem jót tett, hogy kolis lettem. Szocializálódni akartam, sok ismerőst szerezni, szabad lenni. Nagyon sok segítséget kaptam első éveseként és a további években is a nagyobbaktól. Itt naponta takarítanak, jó kolis közösség van. Önállósodtam több szempontból, a bevásárlástól a banki ügyek intézéséig mindent nekem kell csinálni. Nem kell beszámolnom, hogy kivel mikor hol hová megyek, mikor jövök haza. Családom úgy gondolta, hogy nem nekem való a koli, nem fog tetszeni, de nagyot tévedtek😃 Nagy szerepe van az egészben, hogy jó szobatársaim vannak. Egyik évben az egyik lánnyal nem jöttünk ki jól, az szenvedős volt.

Összességében ajánlom, érdemes kolisként kezdeni, nagyban segíti a beilleszkedést, gyorsan találsz barátokat, sok segítséget kapsz. Alakítsd úgy, hogy hasonló életeitmusú emberekkel lakj együtt. Ha nem tetszik, akkor meg pár hónap után lehet albérletbe menni.

2020. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Laylah ***** válasza:
100%

Olyan szinten mákom volt a kolival, hogy első évben félév előtt a két szobatársam átcuccolt máshová, és nem kaptam helyettük másokat, szóval hónapokig egyedül voltam egy háromfős szobában, azt csináltam és akkor, amikor akartam. Jó volt. Második évben az egyik lány szintén hamar elment, ő asszem abbahagyta az egyetemet vagy albérletbe ment, nem tudom, a másik lánnyal meg nagyon jóban lettünk, így nem volt teher, hogy ott van. Még egy fél évet maradtam, akkor szintén nem volt szobatársam ezen a lányon kívül.

Egyébként önállóbb, önellátóbb lettem, nem is mentem haza, csak havonta vagy két havonta egyszer. Főztem, mostam magamra, mosogattam, bevásároltam, takarítottam, stb. Aztán következő lépésként kiköltöztem Angliába tök egyedül, és nem haltam bele, nem raboltak el meg ilyenek. :D

2020. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem nevezném magam egy túlságosan talpraesett embernek (vagyis sokáig így voltam ezzel). Középiskolában egy hónapig sem bírtam a kollégiumot, hiányoztak a szüleim, nem bírtam a bezártságot, a társaságot, a szabályokat, nem éreztem jól magam. Most másodéves vagyok az egyetemen, november óta kolis vagyok (sajnos ma kell kiköltözni a koronavírus miatt a koliból, hát esküszöm depressziós vagyok miatta). Életem legjobb döntése volt, hogy koliba jöttem!! Rengeteg embert megismertem, az ismeretség nagyon fontos! Felnőtt emberek vannak itt, már más, mint egy középiskolai koli. Önállósodtam rengeteget, nagyon imádom ezt az életformát, azt csinálok, amit és amikor akarok. Mi hárman voltunk egy szobában, tök oké volt, bár alkalmazkodni kell a többiekhez, de ez szerintem nem baj. És a koli mellett szóljon, hogy megismertem egy srácot, akibe eléggé beleestem.🙈 Szóval én csak ajánlani tudom! Sok koli olyan, hogy a szobához tartozik fürdőszoba. Nekünk szintenként van, de nem okozott sohasem problémát. Ha kérdésed van, nyugodtan írj. :)
2020. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!