Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyni a középiskolát 16...

Otthagyni a középiskolát 16 évesen. Megbánnám?

Figyelt kérdés
Ezen az éven töltöttem be a 16. életkoromat. Sokat gondolkoztam mostanában hogy otthagyjam-e a sulit és arra döntésre jutottam hogy ott kéne. Nincs szükségem érettségire, se szakmára mert vállalkozást szeretnék csinálni, amihez semmilyen végzettség nem kell, csak pénz. Ennek az tanévnek a végén ott szeretném hagyni a sulit és elmenni dolgozni havi 90000-ért, ami egy évben 1080000. Ez két év alatt 2160000-ra jönne ki, amig a suliban elvesztegett 2 évem alatt semmivel sem lennék gazdagabb, csak egy sz*r informatikus szakmával és egy sz*ros érettségivel XD. Már unom hogy semmire sincs pénzem és nem tudok magamnak megvenni amit akarok, szóval egy kicsit önállósodni szeretnék és végre elmenni valahova dolgozni. Utána pedig 18 leszek, és egyből egy csomó pénzzel indulhatok el az életben, amit befektethetek abba amit szeretek. Kérlek ne irjátok hogy "ne hagyd ott, csak elcseszed az életed, semmire sem mész érettségi nélkül", úgysem fogom kijárni. Ennek több oka is van, utálok oda járni, más szakmára (meg suliba) meg nem fogok menni, mert ott 9. osztálytól újra kellene járni. Mindig is utáltam tanulni ezeket a semmirekellő sz*rságokat, amiket sosem fogok használni. A tanárok sosem szerettek, valamiért mindig én voltam kinézve mint célpont. Szorongok emberek között, tehát utálok suliban lenni mert ott egésznap azok között vagyok :'(. Ha otthagyom én leszek a legboldogabb ember. Irjátok le a sikertörténeteket (akik lemorzsolódtak középsuliból), hogy ti veletek mi történt az életben, és hogy ti megbántátok-e.

2020. febr. 17. 00:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Biztos nagy vállalkozás lesz:D
2020. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vallalkozast akarsz csinálni? Van üzleti terved? A minimálbér mar nem 90 ezer, hanem kicsit több mint 100 ezer. Miért nem inkább nettó 200 ezret akarsz keresni? Ugy hamarabb osszejonne az ahitott összeg.
2020. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
90%
Ne legyel gyoker. En is elhanyagoltam az iskolat es vallalkozasom volt, jo par millio bejott de el is ment! 4 evet hagytam ki az eletembol, 4 evet nem tanultam es megbantam. 16 evesen egy senki vagy, egy utolso seggdugasz nem egy vallalkozo. Tudod te egyaltalan hogy mi kell ahhoz hogy vallalkozo lehess? A vilag legjobb vallalkozasa pedig a tanulas, mar most egyetem mellett 300 nettot kapok es nem idegeskedek munkaido utan, diploma utan meg 600 korul fogok keresni, munkaido utan azt csinalok amit akarok es akkor amikor akarok. Vallalkozokent meg sokszor azt se tudod majd hogy mikor mit csinalsz. Lattam par embert ebbe beleorulni. 16 evesen meg az ok boomer szoveggel nagyon erett vagy, kivancsi vagyok a remek otletedre. En 18 eves koromtol 22ig 16 milliot kerestem, megmaradt belole 2! Semmit nem ert ez a 4 ev, jo buli volt de elorebb nem vagyok vele az eletben. Tanulni kell, kepezni magad!
2020. febr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, utcaseprő is kell a világba, meg mosogató. Csináld csak.
2020. febr. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2020. febr. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Aha, mert ha keresel havi 90k-t, azt az utolsó forintig félre teszed majd, és nem költesz belőle😂

Nem veszel magadnak egy ruhaneműt, nem mész el bulizni, nem hívsz el egy lányt randizni, sőt anyádék tartsanak el, nem szállsz be a rezsibe se, mert ugyan már felnőttnek érzed magad, de azért fizetni nem fogsz semmiért😂😂😂

Megsúgom, a "sok felesleges dolog" amit az iskolában tanulsz hozzájárul ahhoz, hogy alapvető fogalmad legyen a világról. Nem mondom azt, hogy sikertelen lesz a vállalkozásod, mert láttam már olyat, aki sikerre vitte végzettség nélkül, de nagyobb esély van arra, hogy belebuksz.

A legtöbb vállalkozáshoz azért nem árt, ha van egy szakmád, a megmaradt okj-k közt is szép számban akad olyan, amit érdemes elvégezni, és azért sokhoz kell az érettségi. Nem kell 9.osztálytól végigjárni, van olyan, hogy esti képzés..

Olyan szinten nincs fogalmad a dolgok működéséről, hogy az valami hihetetlen.

Én is voltam 16 éves, nem is olyan régen (4évvel ezelőtt), és mégsem voltam ennyire tájékozatlan. Olvass utána a dolgok menetének, és lehetőleg annak is, hogy mibe kerül egy vállalkozás. 2milla édeskevés általában. Persze lehet egyéni vállalkozóit kiváltani, vagy akár bt-t, kkt-t (ezekhez társ/társak is kellenek) minimumtőke nélkül, de persze a vállalkozás jellegétől függően rengeteg olyan költség van, amik igencsak meglephetnek.

(Könyvelő díja, alapanyagbeszerzés, raktárhelység/üzlethelység bérleti díja, munkavállaló díja (ha foglalkoztatsz valakit), egyéb bérleti díjak, gépek, berendezések, autó (ha szükséges a munkához))

2020. febr. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Cuki a számolgatásod, de elfelejtetted levonni belőle a rezsid és az eltartásod költségeit, ami a havi 90 ezerből kb havi 50 ezer forint lesz, ha mész szórakozni vagy kell ruha is, esetleg gyógyszer akkor ki se fogja futni a nagy fizetésed. Mert gondolom dolgozó emberként nem várod el hogy a szüleid tartanak el továbbra is.
2020. febr. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Már unom hogy semmire sincs pénzem és nem tudok magamnak megvenni amit akarok, szóval egy kicsit önállósodni szeretnék és végre elmenni valahova dolgozni."


Persze és 1 évig 1 forintot se költést...:DDD

2020. febr. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszi, hogy ok boomerezéssel majd számlát is lehet befizetni:D
2020. febr. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján mar eldöntötted! Szóval minek a kérdés?


Azonban a helyedben megfogadnám a feljebb adott tanácsokat.

2020. febr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!