Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek az emberek mért járnak...

Ezek az emberek mért járnak előadásra?

Figyelt kérdés

Nem zavar a jelenlétük, csak ténylegesen nem értem a jelenséget. Ilyen esetben a helyükben vagy haza mennék vagy abban az 2x90 percben csinálnék valamit.


(Tanulás, kaja, barátokkal akármi, mert itt gyakran társaságokról van szó ... stb...)


Lényegében beül, egész végig a telefonját nézi, néha beszélget.


Nem jegyzetel, de az még oké. Van aki megérteni megy be az órára, de egyátalán nem is figyeli mit csinál a tanár, vagy mit magyaráz.


Lehet "hallgatja", de úgy hogy sudokuzik a telefonján nem jut el az agyáig egy két bonyolult tétel bizonyítása, sőt kimondása sem.


Lényegében 2 óra telefonom játékra ülben. Ami nem zavar, mert nem rá figyelek és nem hangoskodik.


Inkább csak az zavar hogy nem értem a motivációt ilyen tevékenység mögött.


Mintha valaki felülni a vonatra 1 órára, majd rögtön átszállna a visszafele jövő vonatra, csak hogy 2 órát vonatozzon úgy hogy közben amúgy csak egyhelyben ült és játszott mobilos játékkal.



2020. febr. 17. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

személy szerint azért játszom, mert unalmas az óra, de közben hallom, ezért részben passzívan tanulom, sose tudom, hogy mit fogok fel néha, de utóbb kiderül, hogy valamire mégis emlékszem

de így is még mindig jobb, mintha be se járnék

egyébként BME-n művelem ezt, méghozzá úgy, hogy figyelemzavaros vagyok, bipoláris depresszióval együtt, néha ez a multitaskingolás többre vezet, mintha csak próbálnék bámulni és leizzadni miközben próbálok koncentrálni, de nem megy

nekem ez egy ilyen "a semminél még így is jobb" stratégia, ha nincs jó napom vagy már baromi fáradt vagyok

és vannak olyan napjaim, amikor már arra is büszke lehetek, hogy egyáltalán bementem órára, mégha annyira se tudok összpontosítani, hogy semmit sem tudnék felidézni abból, amit a tanár mondott, akkor is egy minisiker

szerintem elég nyilvánvaló, hogy az ember nem azzal a konkrét céllal ül be, hogy dejó hogy telefonozhatok órán, hanem csak valamiért ez lesz a vége, elég csak ennyibe belegondolni, nem akkora fun tényleg bent lenni a semmiért, ez igaz

csomó olyan ember is van, aki a társaság miatt is veszi rá magát, de aztán valamiért mégsincs kedve figyelni, mint ahogy te is mondtad, szerintem az elején még motivált, de aztán lehet rájön, hogy nehéz az anyag és nem érti, ahogy a tanár mondja vagy szimplán nem érdekli

L

2020. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Mert muszáj.
2020. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert rafináltak a tanárok. Nem egy hallgató társam és olykor én is megkaptam, hogy "na magát se láttam még előadáson. A köcs**ebbje ilyenkor lehúzza a vizsgádat, vagy épp megbuktat, egy "előadáson ez elhangzott, miért nem tudja" odaköpéssel.
2020. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a legtöbb előadás katalógusos, kötelező bejárni, így ott ezt megértem. Viszont a többi előadáson én sem értem... Nálunk van olyan oktató, aki mindig úgy kezdi az óra elején, hogy akit nem érdekel az menjen ki nyugodtan (semmi következménye nincsen, max. nem lesz jegyzete, de ha bent marad és nem figyel, nem jegyzetel, akkor ugyanúgy nem lesz), mert ne foglalják a helyet, nem kell itt unatkozni, zavarni az órát és a többieket stb. Senki nem szokott kimenni, aztán azt látom, hogy nyomkodják a telefont, filmet néznek, chatelnek vagy rosszabb esetben beszélgetnek. Nem értem. Én bejárok, mert nekem szükségem van rá, szeretek órákon jegyzetelni (sokszor nem is kapunk ki semmilyen anyagot) és jobban meg is értem. Viszont, ha nem így lenne, akkor tuti nem mennék be, mert filmet nézni stb. máshol is tudok.
2020. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

“Mintha valaki felülni a vonatra 1 órára, majd rögtön átszállna a visszafele jövő vonatra”

Messze lakik, és pont ez az, amihez nincs kedve abban az x órában, ami a következő kötelező órájáig van, de hazamenni meg nem elég az az idő. Vagy csóró, nincs pénz beülni sehova, de kint fázik, úgyhogy beül melegedni. Nálunk ezek voltak az okok, hidegben mindig többen voltak a teremben :)

2020. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!