Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azonnal kinyomtatják a diplomá...

Azonnal kinyomtatják a diplomám, ha pótolom a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Üdv! Másfél éve tettem államvizsgát egyetemen, de nyelvvizsga hiányában a diplomámat nem kaptam meg, csupán egy tanúsítványt. Néhány hete sikerült a nyelvvizsga, már kéznél is van. Kérdésem: Ha beviszem a nyelvvizsgát az egyetem tanulmányi osztályára, azonnal ki tudják adni nekem a diplomát? Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 17. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy azonnal nem adják ki.

Nekem elveszett és kértem egy másodlatot.

A titkárságon elmondták, hogy várni kell amíg a "kitöltő" megírja.

Mert az nincs ott minden nap vagy elviszik hozzá, már nem emlékszem.

Nagyon fura volt nekem is, hogy erre kellett majdnem heteket várnom.

Egy diplomát amúgy sem "nyomtatnak". Honnan vetted ezt? Kitöltik a kész oldalakat.

2020. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az nem egy darab papír, amit hozzádvágnak. Alá kell, hogy írja az államvizsga-bizottság elnöke és a rektor vagy dékán, és a hivatalban le is kell adminisztrálni, hogy ha elveszíted, legyen miről pótolniuk.
2020. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es, bizonyos helyeken létezik már bizonyítványnyomtató gép. Én ugyan még csak érettségiben láttam.
2020. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Maga az oklevél nem lesz készen rögtön, mindenképpen kell rá várni (max. 30 nap). Viszont rögtön kérhetsz igazolást az oklevél megszerzéséről, ez egyenértékű a diplomával, bármilyen munkáltatónak el kell fogadnia (hasonló a helyzet, mint amikor a kormányablakban egy ideiglenes papírt adnak, amíg elkészül a kért igazolvány).
2020. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

3. Persze létezik. Pl. általános iskolában is a félévi jegyek a krétából.

Na, de egy diploma?

2020. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
5-ös, egyáltalán nem arról van szó, hogy A4-es fénymásolólapra kinyomtatják a gépben lévő jegyeket. Bizonyítványnyomtató-gép. Keményfedelű bizonyítványba. Attól még, hogy te nem tudsz ilyenről, attól még van.
2020. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!