Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek merjek belevágni...

Szerintetek merjek belevágni matek korrepetálásba? Mi a tippetek, mit csináljak, hogy ne féljek elkezdeni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, egy nagyon matekos-fizikás szakon fogok végezni hamarosan, és sokat gondolkodom azon, hogy vállaljak-e matek korrepetálást. Húgomnak rendszereen segítek, magyarázok (10.es), meg szokta érteni, szóval igazából nem is tudom miért tartok tőle, de mégis visszatart az, hogy mivan, hogyha nem tudom jól átadni az anyagot. Elkezdek olyanokon gondolkodni, hogy akkor esetleg ha rossz lesz a tanítvány dolgozata, mit gondolnak majd a szülők, akkor pénzkidobás nekik a dolog, netalántán engem szidnak le, hogy nem jól tanítom a gyereket stb.

Vagy ilyenek miatt szerintetek felesleges aggódni? Aki korrepetál, az nem aggódott emiatt? Hogy léptetek túl ezen?



2020. febr. 17. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is egyetemista korrepetál,mellesleg nem matek szakos,hanem vendéglátós és több gyereket szintén. Engem most érettségire készít,de nagyon jól magyaráz,nem úgy mint egy tanár,le van írva minden neki füzetbe,feladatok témákhoz+megoldás,rendszerez stb. Neki is van olyan gyerek,akivel nem tud mit kezdeni,ezért őt ott is hagyja,hogy ne legyen pénzkidobás,de van olyan akit 2esről 5ösre húzott fel. Szerintem ne félj egyáltalán,be fog jönni,főleg ha ilyen szakon van pláne kened-vágod a dolgokat. A lényeg,hogy be legyenek gyakoroltatva,akár házikat is lehet adni. Velem pl ilyen szintfelmérőt is iratott az átvett témakörökből egybe,hogy lássa,akkor mit is értettem meg.

Ő sem aggódik,ha azt látja,nem fejlődik a gyerek,félév után is ugyanott van,akkor őt hagyni kell.

2020. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel most kicsit bátorítottál a dologra, köszönöm szépen! :)
2020. febr. 17. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

A jó tanár két dolgot tud jól: azt, amit tanít, és azt, hogy azt szemléletesen adja át, ráérezve azokra a pontokra, amelyek a tanulónak problémát okozhatnak a tanulás folyamata során. És ezáltal nemcsak lexikális tudást, hanem szemléletet is tanít.


Javaslom, hogy csakis olyasmit taníts, amihez a tudásod nemcsak pont elegendő, hanem sokkal több annál. Ez magabiztosságot fog neked adni, és hitelesebbé is tesz téged. Tehát ha csak tegnap tanultad a sajátérték-számítást, akkor még ne vállalj belőle pénzért korrepetálást. (Esetedben ez nyilván nem áll fönn, mivel hamarosan végzel, csak egy példa volt.)


Végzős egyetemistaként általános és középiskolás, vagy akár alsóéves egyetemistákat is taníthatsz, de csak ha van hozzá türelmed, és magának a tudásnak az átadását tekinted kihívásnak, egy fogalom sikeres átadását meg örömforrásnak.


Én is fizikusként végeztem, elég hosszú ideig tanítottam is, és mindig törekedtem arra, hogy amit tanítok, az szemléletes legyen, és igyekeztem úgy magyarázni, hogy a diáknak olyan élménye alakuljon ki, hogy "ja, hát persze, ez nyilvánvaló...". Mert valami csak azután lesz nyilvánvaló, ha megértjük. A fogalmakat azok használatán keresztül lehet elsajátítani, ahogy egy nyelvet is úgy tanulsz meg, ha használod.


Persze a jó tanárhoz jó tanítvány is kell. Az, aki csak passzívan várja, hogy a tudást a fejébe öntsd, és ehhez neki semmit ne kelljen csinálnia, az nem jó tanítvány, hanem lusta fráter. Nekem a legjobb tanítványom egy felnőttként újra az iskolapadba ülő srác volt, aki esti tagozaton tanult programozó matematikusnak, és a 4-es, néhol 3-as szintű tudását akarta feltornázni 5-ösre. Sikerült is neki, mert kellően komolyan vette a dolgot, és bele is fektette az energiát. Aki nem ilyen, azzal viszont a legjobb tanárnak is meggyűlhet a baja.

2020. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Igazából főként 5.-10. osztályosokat tanítanék, annál tovább nem nagyon szeretnék menni így első körben. Később lehet vállalnék egyetemistákat is akár, de egyelőre nem akarnám ekkora fába vágni a fejszém.

Igazából úgy érzem, hogy meg tudnám érteni a diákokat, mert eleinte utáltam a matekot, 6.ban kettes voltam, aztán egy év matektanár után jöttem rá, hogy ez baromi egyszerű, és tök élvezhető, utána már nem is volt szükségem korrepetálásra, mintha csak a helyére kattant volna valami.

A húgom eléggé feladta a leckét, elég makacs, nem szeret tanulni, sokszor szenvedtünk régebben is vele, gyakran a segítségemet sem akarja elfogadni, csak 1 óra kérlelés után (ami tovább tart, mint az anyag megértése neki), szóval az idegeim már acélból vannak :D

Csak ezek ellenére is ott van bennem egy kis félsz, hogy mi van ha...

Mindenesetre lehet, hogy egy próbát megér :)

2020. febr. 18. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyi! Ne parázz rá. Kezdd el a tanítást,a szülőkről annyit,hogy ha látod hogy nem fejlődik a gyerek akkor felhívod a szülőket és konzultálsz velük erről.Ennyi.

hajrá! Vágj bele!!

2020. febr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem mérnökként és matekot tanítok. Mikor látom, hogy a gyerek lustálkodik, nem írja meg a házit, akkor konzultálok a szülőkkel. De kezdem azt látni, hogy a szülő is csak a csodát várja. Na ilyenkor van szívás, mert nem tudod merre indulj el. Mert ha még kicsi a gyerek, akkor nehéz vele megértetni, hogy miért van neki erre szüksége. Meg kell próbálni megszerettetni a dolgot, érdekes, izgalmas, játékos feladatokat adni. Legalábbis én ezzel próbálkozom.
2020. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is a választ! :)
2020. febr. 23. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!