Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-BTK-ra van lehetőség...

Mocskosferenc9999999 kérdése:

ELTE-BTK-ra van lehetőség átjelentkezni jogi karról?

Figyelt kérdés

Jelenleg joghallgató vagyok a Pázmânyon,és rájöttem,a jogi pálya nem nekem való. Adottságaim alapján bölcsészkaron vagy politikatudományokban gondolkoztam,végül előbbit választottam. Sajnos lekéstem a szeptemberben kezdődő képzésekre való jelenkezésről,és a pòtfelvételivel csak Szombathelyre tudnék menni,ami nekem nem jó. Így maradt az âtjelentkezés.

Segítségeteket és tanácsaitokat nagyon megköszönném!



2020. febr. 18. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem erre sajnos nincs lehetőséged :(

Ez egy nagyon hosszú procedúra lenne.


Egyrészt szerintem filozófián - ha az egyáltalán van jogon - kívül nem igazán lenne tárgy, amit elfogadnának.


Másrészt pedig a pótfelvételi eléggé kiszámíthatatlan, mert nem hasraütésszerűen csak szombathelyi képzéseket indít a karunk, hanem azokat, amelyekre nem telt be a hallgatói létszám.

Ha valaki lekéste az általános felvételi jelentkezést az ELTE-BTK-ra, akkor marad a pótfelvételi, amin elég sivár a paletta. Keresztfélévben a kar pedig semmit nem indít. Se BA, se MA.


A nyers tények ellenére mégis azt ajánlom, hogy érdeklődj a BTK felvételi irodájában, hátha tudnak hasznosabbat mondani, mint én.

2020. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen,erre számítottam,hogy nagy reményeket nem fűzhetek hozzá. De azért felkeresem őket,hátha találunk valami megoldást.

Filozófiáról annyit,hogy konkrét "filozófia" tantárggyal még nem találkoztam a tanulmányaim során,de van pár filozófiához köthető tárgyunk (pl: Èrtékrend és pluralizmus).

Köszönöm a segítséged! :D

2020. febr. 19. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!