Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tovább mész főiskolára,...

Ha tovább mész főiskolára, egyetemre ott nem lesz annyi tananyag mint pl a gimibe?

Figyelt kérdés
Ismétlés az egész vagy lesz sok olyan új anyag ami elég kemény?

2020. febr. 18. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Csak új lesz.
2020. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
szerintem elég sok új és kemény tananyag van. de függ ez szaktól is
2020. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik szak.

De szerintem sokkal több anyag van. Különben miért menne az ember egyetemre? Elég sok új információt öntenek rá az emberre egy fél év alatt és minden vizsga időszak olyan, mint egy érettségi időszak.

De ez ne bárortalanítson el az egyetemtől. Elég hamar bele lehet jönni, csak nem a vizsga időszak előtt 1 héttel kell neki állni...

2020. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én eü középiskolaba jártam és okj-t is szereztem ilyen irányban. Nálunk volt azért atfedes, de a mélység más. A középiskola inkább a felszínt kapargatja egyetemen sokkal mélyebben és többet is vártak tőlünk.

Ezen kívül persze voltak újdonságok is, meg a szakiranynak megfelelő órák.

2020. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Kb félévente van annyi tanulnivaló, mint a teljes érettségire. Legalábbis nálunk.
2020. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az anyag... Gondolom, szaktól is függ, de nálunk semmi ismétlés. Egyértelműnek veszik, hogy tudod a középiskolás dolgokat, így minden arra épül.

Első félévben van ugyan alapozó fizika, meg alapozó matek, de kb ennyi...

Illetve annak, aki emelt érettségit tett, az anyag elejében van átfedés.

2020. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök szakon egyetlen tárgy zh-ja, vizsgája több, mint az érettségi anyag összesen, lehet még emelt szinten is kb.

Lehet túlzásnak hangzik, vannak könnyebb tárgyak is azért. De általánosságban ez az igaz.

És akkor félévente van 8-10 vagy 12 tárgyad. Írj több tucat oldal beadandót, zh, vizsgák, labor.


Arról nem beszélve, van, ahol több tárgy előzetes ismerete már szükséges, egyáltalán abszolválni tudd a következőt.


A matek zh-ánmon, ami 5 heti anyag, és nem ismétlés kicsit sem, több témakör lesz, mint az egész emelt érettségin és 4 év gimnázium anyaga matekból.


És akkor még hol van az orvosi, különböző jogi szakok.


Szerintem nincs reális képed a felsőoktatásról. Nem olyan, mint a filmekben. Előfordult már 35-40 órát fent voltam, semmi alvás, (és nem bulizás), annyit kellett készülni.

2020. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem ks értem a kérdést. Az egyetem arra megy, hogy valamilyen szakmából kiemelkedő tudást biztosítson, ezt meg nem lehet elérni egy érettségivel, különben mindenhol szakemberek jarkalnanak az országban.


Nalunk a jogon konkretan egy anyag volt, amiben tudtam hasznosítani a gimis anyagot, es ott is csak az elso félévben. De mar az egyetem elso hónapjában többet kellett tanulni mint az egesz érettségire. Es ez egyre csak növekszik.

Persze ez ijesztőnek hangzik, de hozza lehet szokni, belerazodik az ember eleg hamar, mert magasak az elvárások es teljesíteni akarsz, hiszen ezt verik beléd az elejétől kezdve. Meg amugy is, ebben a szakmában csak az tud érvényesülni aki tobb generációs jogasz es van hova benyomjak egyetem utan eredménytől fuggetlenul, ok persze többnyire csak a kettesre mennek, de az olyanok mint en, akik elso generációs jogászok, a belunket is ki kell tanulni hogy érvényesülni tudjunk. Fair? Nem. De az élet sem az.

2020. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szak függő , de órási különbség van ! Az egyetemen , főiskolán rengeteg mindent kell tudni ! Tegnap halottam ezt a poént nem azért kell tudni mert hasznos hanem azért mert kérdezik !!
2020. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon más szinten van az egyetem, de bele lehet rázódni. Középiskolában simán elboldogultam azzal, hogy figyeltem az órán illetve a dolgozat előtt átnéztem, hát az egyetemen nem sokáig húztam volna így. Ismétlés nekünk se volt, aki ilyen irányú szakgimnáziumból jött annak volt kis átfedés, de igazából minimális, semmivel se teljesítettek jobban. Én az érettségi időszakban azt hittem, hogy hú de sokat kell tanulni, hát itt egy vizsgámra többet tanultam, mint az egész középiskolában (vannak persze könnyebb tárgyak is, ez egy nagyon húzós volt). Viszont ha jól választ az ember akkor nem akkora teher, oda kell tenni magadat, de nem az érzed, hogy felesleges és nem érdekel, legalábbis én így vagyok vele. ☺️
2020. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!