Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól gondolom-e, hogy egy...

Jól gondolom-e, hogy egy egyetemi oktató és egy középiskolai szakoktató is ugyanúgy PEDAGÓGUS, mint egy gimnáziumi történelemtanár?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az egyetemi oktató NEM pedagógus, hanem oktató. A pedagógia a gimmzáziumi tanárnak nem azért kell hogy jobban tudjon tanítani, hanem kezelni tudja és el tudja viselni a sok tanulni nem akaró hulladék hülyegyereket.
2020. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus: nevelő.

Az egyetemi tanár már nem nevel, hanem tanít.

2020. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz, hogy egyetemi oktató legyél, nem kell pedagógus végzettség. Középiskolai szaktantárgyak esetében sem kell feltétlenül.
2020. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Középfokú oktatásban a szakoktatókkal is szereztet a suli pedagógiai végzettséget, akinek nincs ilyen eleve. Nekem kollégámat bocsájtottak el, mert nem szerezte meg a ped. végzettséget. Engem legfőbbképpen az érdekelt volna, hogy Ti i úgy tudjátok, tapasztaltátok-e, hogy aki középsuliban oktat, nevel, tanít, jellemzően nevezhető (-e) pedagógusnak....mert az én tapasztalatom szerint igen.
2020. febr. 19. 18:30
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak annyit: nem csak azért, hogy el tudja viselni, hanem, hogy nevelje is a 'hülegyerekeket' is, meg a nemhüléket is
2020. febr. 19. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a tanárok 90%-a nem való tanárnak, 0 pedagógiai érzékük van. Az 1000 éves jegyzeteiket leadják minden évben. Magasról tesznek a nevelésre, tanítani se tudnak rendesek.
2020. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom a középiskolai szakoktatókat, ahogy szerintem a legtöbben. De az egyetemi tanárok határozottan NEM pedagógusok. Ők kutatók, akik néha tanítanak is.
2020. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem a felnőttképzés része, márpedig felnőtteket (elvileg) már nem kell nevelni, fegyelmezni, erkölcsileg irányítani, stb. Ott már csak az ismeret átadása a cél.

18 év alatt még pedagógiai ismeretek is kellenek annak, aki fiatalokat tanít.

2020. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2020. febr. 20. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:

A pedagógus gyermekek nevelésével foglalkozik (óvónő, tanító, iskolai tanár).


A felnőttek oktatója, tanára: andragógus.


Az egyetemi oktató már egyértelműen andragógus. Én szívem szerint már a középiskolai tanárokat is ide sorolnám, de a közoktatásban résztvető tanárok jelenleg pedagógusnak minősülnek.

2020. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!