Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Betegesen rettegek felelésnél,...

Betegesen rettegek felelésnél, ezért kapok rosszabb jegyet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokat tanulok,de amikor kimegyek a tanár elé,egyszerűen elkezdek rettegni,remegni,és a hangom elcsuklik. Hiába mondom magamnak,hogy menni fog,kimegyek,és összerándul a torkom,szédülök,a szívem nagyon dobog.. Ezért kapok olyan feleletekért 4-es vagy 3-mast,amik amúgy rohadtul ötösek lennének. Mit tegyek,valami ötlet? Azért is fontos a felelés,mert kéttanba tanulok,és érettséginél alap dolog. Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 24. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Otthon fel szoktad mondani magadnak vagy másnak?

Kineziológus esetleg?

2020. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet kérni szóbeli felelés alól felmentést (ez vizsgára, érettségire is érvényes!), de meg kell hozzá állapítaniuk valamilyen okot, amire hivatkozva kiadható a mentesség. Nem tudom, szorongásos zavar vagy ilyesmi pl számít-e. Illetve itt még kérdés, hogy mennyire elfogadóan áll a tanári kar az ilyesmihez (gyakorlatilag kötelesek betartani, csak nehogy aztán direktbe szívassanak írásbeli felelés értékelésénél).


Ha ez nem opció, akkor pszichológust vagy valamilyen terápiát kell keresni. Ezt amúgy akkor is érdemes megtenni, ha megkapnád a felmentést, a saját érdekedben mindenképp ajánlott dolgozni az ilyen jellegű problémákon, hogy egyetemen és a felnőtt életedben könnyebben tudd kezelni az ilyen helyzeteket.

2020. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

A felmentés nem megoldás. Az életben folyamatosan olyan helyzetbe fogsz kerülni, ahol teljesítened kell. Ez munkába is lehet. Lehet mondjuk egy szoftverfejlesztő cégnél fogsz dolgozni. Ott be kell mutatnod, mire jutottál, hogy csináltad, beszélni róla. De ugyanezek vannak más területen is. Ha példáül valamilyen közügyet akarsz intézni akkor is beszélned kell. Ezt nem lehet megúszni és a felmentéssel csak azt érnéd el, hogy elbagatelizálod a problémád és nem oldod meg időben, és mire felnősz, egyetemre jutsz vagy akár munkába akkora hátrányba leszel, hogy talán még a lakásodból sem fogsz merni kimenni..., ha egyáltalán lesz lakásod, mert ugyebár nem tudsz dolgozni. Szóval érted miről beszélek.


Elsőkörben pszichológushoz mennék a helyedbe hetente egyszer, és hidd el megfelelő szakember segítségével megoldódik a problémád.

2020. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus sem rossz ötlet, de első lépésként a gyakorlás a megoldás. Játszd el a szitut otthon: hogy a tanár felhív, te pedig kimész a táblához és elmondod. A gyakorlás csodákat tesz.
2020. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem jó megoldás, mert otthoni környezetbe mindenki jobb, és teljesen más az egész. Ezt tapasztalatból mondom. Amúgy nem azzal van baja szerintem, hogy elmondani kell, hanem valamiért attól retteg, hogy mit fognak szólni a többiek. Tehát, nem maga a felelés a gond, hanem a környezet és az emberek. Ha például csak a tanár lenne egyedül, és nem egy tanterembe kellene előadni, hidd el nekem, folyékonyan, akadás és izgulás nélkül mondaná.


De, ha otthoni felmondást akarsz, akkor tükör előtt csináld ne csak úgy, vagy esetleg testévrednek, szüleidnek, nagymamamának, de még az állatodhoz is beszélhetsz. De, ha csak a füzet felett mondod el, az nem túl jó. Valakihez beszélni kell és látnod kell akihez beszélsz.

2020. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a tanáraid azt látják, hogy írásbelin 100%-on pengsz állandóan mindent meg fognak tenni a szóbelin, hogy sikerüljön !!!
2020. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5ös válaszolónak igaza van! Velem is van ilyen,én próbáltam fejleszteni magam 10.ben a legtöbb magyar órán kimentem felelni és mindig látta a tanár hogy remegek,én eltudtam mondani csak gyomorgörcsöm volt ott és látszódott az egész izgulás. Tavaly meg 1szer feleltünk,de akkor gondoltam 2es lesz,ezért voltam nyugodt és 4es lett.(Lehet lazábbra kell venned fejben,ez ilyen tanulságos sztori xd) Szerintem mondjuk a tanárok dolga lenne,hogy fejlesszenek egy-egy gyereket aki akar is fejlődni és itt a megoldás lehetne az is,ha külön nem jegyre feleltetne nem az osztály előtt,ott mernél hibázni is,az osztály,meg az,hogy osztályzatot kapsz nagyon sok terhet rakhat rád,főleg ha te még annyira se vagy szerencsés,hogy közbe beszélgessen az osztályod.
2020. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!