Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehet a tanár az előrehozo...

Mit tehet a tanár az előrehozott érettségim ellen?

Figyelt kérdés

Idén fogok előrehozott érettségit tenni németből, természetesen már leadtam a jelentkezést, viszont a tanárommal egyre mérgesebb a viszony. A jegyeim, a tudásom megfelelő, bőven az osztályátlag fölött van, viszont kiváncsi lennék, hogy a tanáromnak van-e mostantól bármi hatalma az érettségimmel kapcsolatban?

Így, a jelentkezés leadása, sikeres próbaérettségi után megteheti, hogy nem enged érettségizni?

Javításban, ha ő javít, ha nem, korrekten leszek értékelve? (a dolgozataim szinte csak 5-ösek nála, ezért is utál)



2020. febr. 24. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem korrekten értékel, felül lehet bíráltatni.

Kérheted, hogy a szóbelin ne ő vizsgáztasson, de ha mégsem sikerül elérni, akkor is két szaktanár előtt fogsz érettségizni.

De nem is értem, hogy egy tanárnak mi baja azzal, hogyha valakinek megy a tárgya... Bár furcsa mód néha én is ezt éreztem a matekkal kapcsolatban.

2020. febr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Na, egy biztos: hogy nem azért utál, mert tudod a tantárgyát. Hanem azért, mert lekezelő és szemtelen vagy. Természetesen nem áll jogában az érettségizést megakadályozni, ez nem a tanár döntése. És nyilván korrektül fog pontozni, mert az ő érdeke is a sikeresség. (Meg különben is ellenőrizhető.) Talán nem kéne a rossz viszonyt tovább mérgesítened!
2020. febr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Ahhoz h elorehozott erettsegizz kell a tanarod beleegyezese (alairasa). Irasbelin nem tud szivatni, javitokulcs egyertelmu. Szobelin viszont nagyon meg tud, ha olyan kerdeseket tesz fel.
2020. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as! Gyerek! Nem értesz hozzá! Természetes, hogy az érettségihez nem kell a tanár beleegyezése, kell viszont osztályozóvizsga, de az nyilván már megvan vagy áprilisra meglesz. És a szóbelin se kérdezhet akármit, ugyanis betűről betűre le kell írni a tétel tanári példányába, hogy mit fog kérdezni. Az érettségi nem improvizációs alapon megy.
2020. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hányadikos vagy illetve a ti sulitok hogy csinálja, de nálunk a szaktanárok állították össze a saját diákjaiknak az osztályozóvizsga anyagát. Ezzel simán megszivathat.
2020. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy akadályozhatja meg, ha megbuktat az osztályozóvizsgán. Na ott van legalább két szaktanár. A szóbeli érettségin nincs.

Egészen biztos, hogy egy tanár nem utál egy diákot azért, mert ötösei vannak, ennek semmi értelme. Azért dolgozik, a saját munkáját taposná meg vele. Valami más oka van annak a rossz viszonynak, nem az ötösök.

2020. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az 5ösök csak egy része a mi kapcsolatunknak, azok miatt vagyok sérthetetlen. De bevallom, egy paraszt vagyok vele, egy szavát nem veszem komolyan, egy begyöpösödött asszonyka, napokra a nyugdíjtól, de ehhez végülis senkinek semmi köze. A most kapott válaszokkal kiderült hogy teljesen sérthetetlen vagyok. Az intők, stb... sem megoldás neki, mert teljesen vicces helyzetbe hozná magát, én mennék az igazgatóhoz.

Szép napokat mindenkinek.

2020. márc. 1. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!