Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el készülni az...

Hogy kezdjek el készülni az orvosira?

Figyelt kérdés

Hali 🙂 az a helyzet, hogy orvosira szeretnék menni és erre szeretnék jó alaposan felkészülni. Még 4 évem van az érettségiig, de talán már most elkezdenék készülni. Milyen könyveket / oldalakat / csatornákat / sorozatokat ájánlotok (elsős gimnazista vagyok és elég hiányosak az ismereteim biológiából és kémiából. Hogyan kezdjek neki a felkészülésnek? Már most, vagy hagyjam késöbbre?

+ Kérdés, esetleg tudtok e olyan könyvet, ami összefoglalja az alapiskolában vett kémia és biológia tanagyagokat (esetleg + középiskola)? Előre is köszi a válaszokat 🙂


2020. febr. 26. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdetben en is orvosi palyara keszultem, de aztan valtoztak a dolgok.

Ezeket a konyveket tudnam ajanlani:

- mozaikos biosz konyvek

- Nagy Etele biologia erettsegis osszefoglaloja

- kemiabol a 11-12.-es mozaikos osszefoglalo konyv es az otosom lesz kemiabol (szamolashoz)


Ezen kivul meg fontos persze az elozo evi feladatsorok begyakorlasa.


Sok sikert! :)

2020. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon tudom helyeselni, hogy már elkezded a félkészülést gondolom biológia kémia fakton vagy ( leszel ) ! Figyeljél azért a többi tárgyra is én csak a sajátomat mondom 83-83% emelt biológiával és kémiával nem jutottam be az állatorvosira mert a kötelezők ( magyar-matek-történelem-nyelv ) csak 75 % átlag lett
2020. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még ajánlanék egy nagyon jó oldalt: bioszfera.com szuperül ki van dolgozva minden téma, +gyakorló feladatok is vannak minden témakör végén.
2020. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell elkapkodni, csak tanuld meg jól az anyagot, amit éppen vesztek és ne hanyagold el a többi tantárgyat sem!

Én a mozaikos biosz tankönyveket ajánlom, kémia elmélethez a Villányi kémiai összefoglalót középiskolásoknak + a számoláshoz: Ötösöm lesz kémiából. Van hozzá megoldás is, külön könyv, az "A" feladatok le vannak vezetve.

2020. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok, igaz én nem biokém fakton, de én már elkezdtem készülni az érettségire. hetente járok kémiázni, csinálunk rengeteg számításos feladatot, de a kilencedikes anyagot is újra megtanulom, főleg amit az online oktatás alatt vettünk. bioszból annyit csinálok hogy egy biosztagozatos lány füzetét elkértem és azt kimásolom és olvasgatom. most rendeltem ötösöm lesz könyvet, majd jövőre ráérek a villányi könyvekkel. soha nincs késő/hamar elkezdeni, hiszen nem egyszerű az emelt és bekerülni az orvosira! sok sikert:)
2020. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!