Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A forgalmi vizsgán valóban ki...

Karcsi022 kérdése:

A forgalmi vizsgán valóban ki kell kapcsolnia az oktatónak a (valamilyen) kamerát?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom milyen kanera már, pedig a vizsgabiztos mondta, sõt, gyakorlatilag szólt rá az oktatóra, hogy kapcsolja ki a kamerát. Csak menetrögzítõrõl lenne szó vagy olyanrol, amely a tanulót veszi? Azt sem tudtam, fel sem tűnt, hogy bármiféle kamera lenne a kocsiban. És ezt vizsgán valóban ki kell kapcsolni? Bízom az értelmes válaszokban! 🙂

2020. febr. 27. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tolató kamera mondjuk?
2020. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az volt az. :/
2020. febr. 27. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig valszeg az lesz az
2020. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát jó. :)
2020. febr. 27. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok féle kamera van:


- Tolató kamera,

- Oldal kamerák

...stb


Ezekre mondhatja, hogy kapcsolja ki, bár "Igazán nem tudom, hogy kapcsolja ki?" Ha gyárilag beépített, azt nem fogja tudni kikapcsolni gombnyomásra, mert ahogy berakod hátramenetbe, már be is jön a kamera.


A Dashcam-ot, ami kifele néz, és a környezetet néz, azt meg nem kapcsoltatná ki és nem is kérheti meg arra. Meg mi értelme?


Ha van belső kamera, az akkor meg eléggé gáz, mert alapból tájékoztatni kellett volna téged erről, hogy vesz. Ha erre célzott, akkor itt jogi problémák is felvetődnek.


De, biztosan tolató kamerára gondolt, ami nem gyári, hiszen tolató kamerával mégegyszerübb toltani, mint anélkül. És a vizsgán, meg ezt magadtól kell ugyebár hátranézned és tudnod meddig mehetsz. Mert ilyen erővel, olyan autóval oktatnék mondjuk, ami automatikusan beparkol. Megnyomom a gombot és beáll. :) És lám-lám beparkoltam. Szóval én csak erre tudok gondolni másra nem.

2020. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"már be is jön a kamera" képe a kijelzőn!. Ez lemaradt. :)
2020. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem annyira értek ezekhez a gépi technikai dolgokhoz a kocsiban, de a tanulókocsiban amiben tanulok, csak valami pittyegőt szokott kikapcsolni az oktató a vizsgán. Szerintem a tolató radar lehet, mert akkor pittyeg ha rükvercben van a kocsi.
2020. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én autómban is amin tanultam, abban is van gyárilag tolatókamera, de mondjuk én az ilyen segítségnek nem vagyok a híve. Talán még az elején pár alkalommal ránéztem néha, de a vizsgáig már eszembe se jutott volna, mert teljesen figyelmen kívül maradt, mintha nem is létezne benne.
2020. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!