Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » C+E kategória korhatár?...

C+E kategória korhatár? (többi lent)

Figyelt kérdés

Teljesen összevagyok zavarodva már. Vannak iskolák ahol 18 felett oké

pl: [link]

Van ahol pedig 21-et írnak

pl: [link]

Írtam emailt az egyik autósiskolának. Mondtam, hogy a B kategóriám nem minősül kezdőnek. Azt mondta oké, akkor elöbb C majd CE.

De valahol meg azt olvastam (pl itt a gyakorin is), hogy nem kezdő B és C kat. tehát ebben az esetben meg a 21 éves kor a valid.

Tudna valaki segíteni? Esetleg tapasztalatot mondani.

Azt tudom, hogy minden esetben 21 éves korig csak belföldön vezethetek. Ebben minden ifo egybe hangzik.



2020. márc. 1. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
21
2020. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor valahol miért 18?

Miért írják email-ben tájékoztatás képpen?

2020. márc. 1. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Idézek egy másik autósiskola honlapjáról:

C+E kategóriát azoknak ajánljuk, akiknek van legalább 2 éve érvényes B kategóriás és akár frissen szerzett C kategóriás jogosítványuk, és többnyire kamionozni szeretnének.

2020. márc. 1. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
CE kategóriához betöltött 18. életév (21 éves korig csak belföldön jogosít vezetésre) és nem kezdő vezetői engedély szükséges. Vezetői engedély, tehát nem feltétlen B kategória. Ha van 2 éves "A" kategóriád, de pl a "B" nincs meg két éves, akkor is beiratkozhatsz E kategóriára, mivel az első vezetői jogosultság megszerzésétől számított két évig kezdő a jogsid. A kezdő vezetői engedélynek pedig van egy olyan korlátozása hogy nem vontathatsz semmit. Ezért kell nem kezdő vezetői engedély az "E" kategóriához. Aki azt mondja hogy két éves C kell hozzá, az baromságot beszél.
2020. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előzőhöz annyit hozzáfűznék hogy 23 vagyok B,C,D,E kategóriával.
2020. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Most kezdem CE kategóriát 19 évesen. C megvan már fél éve kb és azzal is dolgozok.


Nem kérdezősködni kell bemész befizeted és csinálod.

2020. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Négyes mondja jól.
2020. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!