Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzak egyetem mellett?

Hogy dolgozzak egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sajnos teljesen lemaradtam a tanulással. Eddig dolgoztam meg otthon is ültem nem találtam érettsegi után a helyemet. Most járok 26 évesen nappali egyetemre és mellette okj képzésre is viszont a szüleim nem tudnak anyagilag támogatni régebben sem tudtak és azt mondták dolgozzak. Aztán csináltam most 1 hétig iskola után volt olyan hogy 2 napig nem aludtam de aztán feladtam mert egyszerre ennyi minden nem megy. Hogyan értessem meg velük hogy másfél év van már csak hátra az okj képzésből és ha azzal végeztem utána egyetem mellett ami még 2 és fél évig tart tudok mellette dolgozni. Viszont pénzre meg szükségem van.

26/f


2020. márc. 1. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Nézz utána, hogy az egyetemeden, a szakodon van-e duális képzés. Igen hasznos.

Ha nincs, akkor pedig keress munkahelyet és iratkozz át levelező tagozatra. 26 évesen nem lehet elvárás, hogy a szüleid eltartsanak, csak azért, mert te nem tudtad eddig eldönteni, hogy mit csinálj. Nekem 26 évesen már 7 év munkaviszony volt a hátam mögött, egy helyen ledolgozva és 1 éves volt a fiam.

2020. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Egyiket hagyd abba, rajtad áll hogy melyik az ami ráér később is. Én az OKJ-t hagynám abba, elvégezném az egyetemet, mellette lesz időd dolgozni. ha megvan az egyetem akkor mehet az OKJ ha egyáltalán szükséged van rá. Így ennyi mindent nem lehet egyszere.
2020. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok átmenni levelezőre mert ott semmi oktatás. Azért járok okjra mert hegesztőnek tanulok ami heti 3 napot vesz igénybe mellette meg egyetemen tanulok marketingesnek. Jövőre már nem lesz okj tehát egyiket sem hagyhatom abba és befizettem az idei félévre a tandíjat egyetemen.
2020. márc. 1. 21:40
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Hegesztő marketinges? És azt mondod, már megtaláltad a helyed? Na mindegy, te tudod.


Azt írod, nem tudnak támogatni. Nem "nem akarnak", hanem "nem tudnak". Szóval akkor nincs kérdés. Egyetemen halasztasz, befejezed az OKJt, utána abban dolgozol, és mellette befejezed az egyetemet.

2020. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor hétvégén melózz!
2020. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire nem akarod egyiket se abbahagyni, akkor vagy passziváltatsz egyetemen, amíg be nem fejezed az okj-t vagy diákhitelt veszel fel.
2020. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értelmiségi szint egyenlő a 0-val. Befizettem a drága tandíjat tehát nem hagyhatom abba és nem halaszthatok mert bukom a pénzt. És nem egy félévre fizettem hanem az összesre erre a 2 és fél évre. Hegesztő okjt pedig szintén nem tudom abbahagyni mert jovore mar nem lesz okj es azert egy jo szakma.
2020. márc. 1. 21:48
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

De te nem is akarsz változtatni... okj, mellette meki(!!!) 3 évig, olyan beosztással, hogy nem egyszer estem össze, DE, amíg be nem fejeztem a tanulást, ott voltam.

Ha nem TUDNAK támogatni, mit vársz?! Bankot rabolnak érted, vagy mi...?

2020. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát azt nem tudom. De így nagyon nehéz. Masokat támogatnak aztán 22-23 évesnek vegeznek es persze hogy 26 evesen nem itt fognak tartani ahol en. Igy munkahelyet sem tudok talalni hogy bocs most nem tudok bemenni iskola miatt.
2020. márc. 1. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Javítsatok ki, ha tévedek, de tudtommal nem létezik olyan, hogy előre kifizess 2,5 évet az egyetemen, hanem félévente írják ki a neptunban. Ennél fogva a kérdésed vagy kamu, vagy fogalmam sincs..😂😂

Ha ezt nem írod, akkor egyetlen tanácsom lett volna: hagyd abba az egyiket, ha tetszik, ha nem. Mind a 3 egyszerre nem megy. Vagy munka-egyetem, vagy okj-egyetem, vagy munka-okj, de mindhárom szinte fizikai képtelenség..

2020. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!