Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban? Közgazd...

Melyik éri meg jobban? Közgazdaság vagy orvos?

Figyelt kérdés

Elég nagy a dilemma, faktválasztás előtt állok és nem igazán tudom eldönteni, hogy biosz kémiával orvosként vagy a matekkal és 2 idegen nyelvvel (angol, orosz) járnék jobban.

Itt gondolok a fizetésre is, hogy közgazdászként is lenne e elég jó fizetésem illetve nem lenne annyira kemény, mint egy orvosi. Bár őszintén döntésképtelen vagyok jelentleg, szívesen olvasom a véleményeteket



2020. márc. 2. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Orvos.
2020. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
orvos,olyan szakosodással ahol van dögivel hálapénz vagy van igény a maszek rendelőre.
2020. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha ezen gondolkozol, akkor közgazdász. De akkor közgazdász legyél, ne himi-humi turizmusos. Pénzügy-számvitel + gazdasági elemző MSc vagy Gazdasági elemző osztatlan vagy alkalmazott közgáz + közgazdasági elemző. Msc
2020. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ne legyél orvos, ha csak a fizetés érdekel.
2020. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha ez neked dilemma, akkor egyik sem!

Ahhoz, hogy elég jó fizetésed legyen majd, közepesnél magasabb szinten kell értened szakmádhoz.

.

Nem azért jó orvos/közgaszdász valaki, mert sokat keres, hanem azért keres sokat, mert jobban érti/műveli az átlagnál azt, amit csinál.

.

Legyél szóvivő, vagy politikus, ott aztán a hozzáértés nem követelmény.

2020. márc. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is azt mondom azt válaszd amelyikhez van kedved affinitásod ha csak a pénz számít egész életedet elszúrhatod !!!
2020. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

A közgáz mellett az szól, hogy minden hülye elvégzi és egy bsc + msc kombóval kijössz olyan 5-6 évvel. Negatyv, hogy telített a piac, mivel minden második ember ott végez, nehezebb lesz munkát találni.

Orvos, az orvosi egyetem nehézségét tekintve is bőven a közgáz fölött van, + a végzési idő 12 félév + pár év mire ténylegesen orvos leszel. Ehhez hozzátartozik az, hogy utána az orvosi szaktól függően emberekkel fogsz foglalkozni 40 éven át, nem feltétlen jó fizetésért.

Ha azt nézzük, hogy befektetett munka + kapott fizetés arányában melyik a könnyebb, akkor egyértelműen a közgáz.

2020. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
A 3-as jól írta, ha közgazdász akarsz lenni akkor Számvitel/AK + MSC vagy az osztatlant gazdelemzőt végezd el a többi nem közgazdaságtan(economist) hanem business class. Sajnos csak magyar országon van ez a tudatlanság, hogy egy vendéglátos-turizmusos BGEst is közgazdásznak hívunk. Én meleg szível tudom ajánlani a közgazdaságtant csak arra készülj fel, hogy a matek nagyon fog kelleni (tudom mindenhonnan azt lehet hallani, hogy csak "gyógymatek", de a fentebb írt képzések estében ez nem igaz). Itt Corvinuson AKn ahol kötelező emelt matekkal jöttek az emberek már tavaly is (kb. mindenki 80-90% körülivel) mégis az évfolyam fele bukott matekos tárgyból már az első félévben, pedig a neheze még csak azután jön. Szóval én azt javaslom, hogy ha választottál orvos vagy közgazdász között akkor utána minden energiádat csak az egyikbe rakd bele. Ja és, ha mégis közgázra mész akkor az angol nyelvtudás nagyon fontos már az elején + a hírek olvasása magyarul és angolul is. Privátba írhatsz, ha van még kérdésed.
2020. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják a többiek, ha ilyen dilemma felmerül, akkor orvos semmiképp. Ahhoz a legnagyobb kitartás kell 6 éven keresztül, ha nem csúszol, utána szakosodás és rezidens, kb 4-5 év. Majdnem 30 leszel, mire önállóan praktizálhatsz.


Aki orvos akar lenni, és el is végzi (pl. volt évfolyamtársaim közül is), azok már középiskola 9-10-be tudták, hogy azok akarnak lenni, és aszerint is tanultak végig gimiben is.


Közgazdász, ha jó vagy matekból is. Mesterrel együtt is rövidebb idő alatt szerezhetsz piacképes, szintén keresett végzettséget. Javaslom, hogy erős egyetemre menj, ne valami noname fősuli, meg alibi egyetemre, ahol fizetsz és diplomát kapsz. Corvinus vagy BME, nemtom esetleg BGE milyen.

2021. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!